Duvar Kağıdı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazar: | Haziran 9, 2017

Bir ev dekorasyonunda mobilya ve aksesuarlar kadar duvarlar da büyük önem taşımaktadır. Duvarların etkili bir şekilde olması evin nasıl bir görünüme sahip olduğu konusunda bize fikir verir. Bu açıdan duvar kağıdı seçimi konusunda dikkatli olmak gerekir. Seçtiğiniz duvar kağıtları evinizin aydınlık, karanlık, estetik, sıradan gibi gözükmesi konusunda etkilidir. Bu açıdan duvar kağıtlarını almadan önce eviniz hakkında genel bir bilgiye sahip olmanız gerekir. Bu konuda evinizin odalarının hangi yönde olduğunu bilmek bu seçimi yaparken sizlere yardımcı olacaktır. Evinizin odalarının yönünü tam olarak bildiğinizde ona göre tercih edeceğiniz duvar kağıtlarını satın alarak evinizin daha etkili bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Hangi Yönlerde Hangi Duvar Kağıtları Kullanılmalı?

Evinin duvarlarını duvar kağıdı ile zenginleştirmek isteyen kişiler için hangi yönlerde hangi duvar kağıtları kullanılmalı bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışalım:

Odaları güneye bakanlar için: Evinin odaları güneye bakan kişiler duvar kağıdı için soğuk renkler tercih edebilirler. Lacivert, yeşil ve mavi tonları kullanılabilir. Bu renklerle odalarını zenginleştirebilirler.

Odaları kuzeye bakanlar: Evinin odaları kuzeye bakan kişiler açık ve sıcak renkler kullanarak evlerini aydınlatabilirler. Bunun için bej, krem gibi renkler olabilir. Böylece güneş ışığı almayan odalarınızı sıcak renklerle duvarlarını duvar kağıtları yaptırarak odaların sıcak ve aydınlık bir görünümde olmasını sağlayabilirsiniz.

Küçük ve Dar Olan Odalarınızı Daha Görsel Yapmak İçin

Küçük ve dar alanlara sahip odalarınız varsa buraları daha çok zenginleştirmek maksadıyla duvarlarınızda yapacağınız tercihler için yapabilecekleriniz arasında sizlere şunları önerebiliriz: Daha etkili bir şekilde görünüm için küçük desenlerle olan ya da açık renklerde olan duvar kağıtlarını kullanmayı tercih edin. Desenli duvar kağıtları olarak eşkenar dörtgen şeklinde duvar kağıtları seçebilirsiniz. Çok canlı ve hareketli duvar kağıtları kullanmaktan kaçının.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Dar Uzun Salon Dekorasyonu

Odanız aksine büyük bir odaysa duvar kağıtlarınızı seçerken koyu ve sıcak renklerden seçmeye çalışın. Desen olarak büyük desenler olmasına ve eğik çizgilerde olmasına özen gösterin. Böylece bu odalarınız görsel olarak daha etkili bir görünüme sahip olacaktır.

Duvar Kağıdı Fotoğraf Galerimize Göz atınız

Bir önceki makalemiz olan İngiliz Salon Dekorasyon Tavsiyeleri 2017 başlıklı yazımız ingiliz ev modelleri, ingiliz tarzı dekorasyon ve ingiliz tarzı mobilya modelleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Duvar Kağıdı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. İrem

    ev dekorasyonu için yaratıcı duvar kağıtları çok önemli şu 2. resimdeki fotoya bayıldım ama bir müddet bakınca hipnoz ediyor kişiyi 🙂

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir