Dar Dikdörtgen Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir ?

Yazar: | Mayıs 11, 2019

Dar dikdörtgen yatak odası nasıl dekore edilir ? Konu ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bu başlıkta bulabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken ve yapmamanız gereken şeyleri bilmeniz gerekiyor. Dikdörtgen bir yatak odası dekorasyonunda en ideal olan ve odayı dilediğiniz gibi geniş gösterebileceğiniz yatak odası tiplerindendir. Yani aslında dar dikdörtgen yatak odasına sahip olduğunuz için şanssız değil, aksine şanslı bile sayılabilirsiniz. İşte dar dikdörtgen yatak odası dekorasyonu hakkında detaylı bilgileri bu makalemizde sunacağız.

Dar Dikdörtgen Yatak Odasına Mobilyaların Yerleştirilmesi

Dikdörtgen yatak odası dekorasyonunda en çok dikkat edilmesi gereken parça yataktır.  Özellikle yatak odasınız dar dikdörtgen yapıya sahipse.

Dikdörtgen Yatak Odasında Yatağın Konumu

Yatak, odanın merkezinde olmalı ve eşyalar da yatağın etrafında olmalıdır. Kapıdan girildiğinde yatak tam karşınızda olmalı, diğer eşyalar fazla göze batmamalıdır. Yatağı kapının tam karşısına yani tahmini olarak pencerenin altına yerleştirmelisiniz.

Dikdörtgen Yatak Odasında Dolap Nereye Konulmalı?

Dekorasyonun önemli ayrıntılarından olan kıyafet dolaplarını evinizin en büyük ve en çok yer kaplayan dolapları olduğu için genelde tavsiye olarak 60 cm genişliğinde bir kıyafet dolabını, odanın en göze batmayacak ve en az güneş alan kısmına yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde hem dolap odayı küçültmez, hem de görüntüsü azalır.

Makyaj Masası ve Komodinler

Kadınların vazgeçilmezlerinden olan makyaj masaları ise kesinlikle yatağın ayak ucu kısmına denk gelecek şekilde duvara sabitlenmelidir. Bu şekilde hem rahat bir kullanım hem de doğru bir yatak odası dekorasyonu elde etmiş olursunuz. Komidinler de kullanım mantığı olarak yatağa en yakın yerde olmaları gerektiği için yatağın sağ ve sol yanında sabitlenmelidir. Böylece ideal dikdörtgen yatak odası dizaynına ulaşmış oluruz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Bordo Yatak Odası Dekorasyon 2017

Dar Dikdörtgen Yatak Odası Dekorasyonunda Diğer Ayrıntılar

Dar dikdörtgen yatak odası dekorasyonunda bir diğer önemli nokta da odayı bir koridor gibi göstermemeniz gerektiği. Bunu da odanın tamamını aydınlatarak ve açık renklerde yatak örtüsü kullanarak sağlayabilirsiniz. Sandık tarzı puflar da makyaj masasının hemen karşısında kullanılabilir. Yine yatağın ayak ucuna denk gelecek şekilde bir berjer kullanmak da odanıza inanılmaz bir hava katabilir. Dikdörtgen yatak odası nasıl dekore edilir konusunda bu gibi önerileri göz önünde bulundurarak harika bir yatak odası dekore edebilirsiniz.

Ayrıca dikdörtgen oturma odası dekorasyonu için inceleyebilirsiniz.

Dikdörtgen yatak odası nasıl dekore edilir diye merak ediyorsanız fotoğraf galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

10

Bir önceki makalemiz olan Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımız dar yatak odası dekorasyonu, küçük yatak odaları için dolap modelleri ve küçük yatak odası nasıl dekore edilir ile ilgili bilgiler vermektedir.

2 yorum “Dar Dikdörtgen Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir ?

  1. Ayşe Tütek

    Merhaba. Benimde yatak odam dikdörtgen şeklinde ve dekorasyon yaparken dolabı duvar kenarına koyup kare bir görüntü elde ettim. Böylece dekorasyonu daha kolay oldu. Size de tavsiye ederim.

    Yanıtla
  2. rüya

    yatak odası dekorasyonu için benim tercihim ortaya yatağı koyup sağ sol ve yatağın önüne eşyaları koymak daha iyi oluyor

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir