Dikdörtgen Şeklinde Mutfaklar İçin Öneriler

Yazar: | Kasım 7, 2017

Hanımların vakitlerinin çoğunu geçirdikleri mekan olan mutfakların dekorasyonu onlar için oldukça önemlidir. Özellikle geniş mutfak hayali kuran hanımlarında dar bir mutfakta çalışmaları oldukça zor olabilmektedir. Uzun dar mutfak dekorasyonu önerilerimizle bu tarz mutfaklarda da vakit geçirmek eskisinden daha keyifli hale gelecektir.

Dar Mutfaklarda Renkler

Uzun dar mutfak dekorasyonunda ilk dikkat edilmesi gereken konu renk seçimleridir. Dar ve uzun olan alanlarda koyu renklerin tercih edilmesi dar mekanı daha da kasvetli göstermektedir. Bu nedenle koyu kahverengi, siyah, gri gibi renklerden uzak durmalısınız. Beyaz eşya seçimlerinde de gri tonlarda seçimler yapmak yerine açık tonlar olan beyaz rengi tercih etmeniz daha doğru olacaktır.
Duvar renklerinde de koyu tonlara gitmek ya da daha açık tonların seçilmesi mekanı daha ferah gösterecektir. Dar ve uzun dar mutfak dekorasyonu yaparken duvar kağıdı kullanılması tavsiye edilmez.
Mutfak dolaplarında da tek renk üzerinden gidebilirsiniz. Krem rengi, fil dişi, beyaz, renkleri uygun olabileceği gibi ikili tonlamaları arzu edenler için bordo ve krem, fil dişi mürdüm gibi tonlar mutfağınızı daha geniş gösterecek renk seçenekleridir. Tezgah yerleştirmesinde de dağınık ve iki taraflı seçimler yerine tek duvarda toplanması daha kullanışlı olacaktır.

Mutfaklar İçin Aksesuar Seçimi

Uzun dar mutfak dekorasyonunda son aşama aksesuar seçimidir. Bu tarz mutfaklarda büyük objeler kullanmak çok yerinde olmayacaktır. Tezgah üzerinde çok fazla mutfak eşyasının olması mekanı daha dar bir görüntü katacaktır. Bu nedenle tezgah üzerinde çok fazla aksesuar kullanılması tavsiye edilen bir durum değildir. Hanımların en fazla ihtiyaç duyduğu kaşık takımı ve bıçak seti gibi objeleri kullanabilirsiniz.
Küçük objeler bu tarz mutfaklar için uygun olabilmektedir. Küçük saksı çiçekleri mutfağınıza sıcaklık katacaktır. Duvar aksesuarı olarak mutfak için üretilmiş şık saatleri tercih edebilirsiniz. Yuvarlak modeller daha hoş bir görüntü katacaktır. Perde seçimlerinde de yapılması gereken yere kadar uzanan perdeler yerine cam hizasında son bulan sade modellerdir. Perdelerin çok işlemli olmamasına dikkat etmemeniz gerekmektedir. Ayrıca özellikle koyu tonlardan da uzak durmalısınız.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Açık Mutfak Salon Dekorasyon

Uzun Dar Mutfak Dekorasyonu Fotoğraf Galerisi İle Hayal Gücünüzü Genişletin.

Bir önceki makalemiz olan Amerikan Mutfak Salon Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımız açık mutfak dekorasyon, amerikan mutfak ayırma ve küçük amerikan mutfak ile ilgili bilgiler vermektedir.

2 yorum “Dikdörtgen Şeklinde Mutfaklar İçin Öneriler

  1. ışıl

    Uzun dar mutfak dekorasyonu için aynı paylaştığınız fotoğraflardada görülüyor yapılacak tek şey karşılıklı tezgah ve dolapların yerleştirilmesi ortaya dikdörtgen şeklinde ufak bir masa çok şık olur

    Yanıtla
  2. Güneş

    Uzun dar mutfak dekorasyonu normalde zor ve maliyet gerektiren bi dekorasyon modelidir. Bu konu bence bir çok arkadaşa faydalı olacak en azından ürünleri yerleştirme ve dizayn şeklinden bile yararlanılabilir

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir