Dikdörtgen Salon Dekorasyonu 2017

Yazar: | Mayıs 22, 2017

Dikdörtgen salon dekorasyonu konusunda genelde bilinenin aksine birçok farklı kombinle salon dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kare bir salon yerine aslında daha avantajlı olduğunuz bu tarz salon dekorasyonlarında kısa kenarlara tekli berjerler, uzun kenarlara ise üçlü koltuklar yerleştirerek oldukça hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zamanda odanızın büyüklüğüne bağlı olarak salon büyükse dikdörtgen ya da kare bir sehpa, biraz küçükse yuvarlak bir sehpa da kullanabilirsiniz. Köşeleri tam olarak eşyalarla doldurmamalı, boş kalan köşelere sehpa ya da kitaplık gibi aksesuarlar ve çiçekler de kullanabilirsiniz. Dilerseniz boş kalan köşelere büyük boş bir saksı da yerleştirebilirsiniz.

Dikdörtgen Salonlarda Farklı Fikirler

Dikdörtgen bir salon dekorasyon konusunda birçok farklı şekilde kullanılabilir. Mesela salonunuz biraz genişse ya da mutfakla birleşmiş bir şekilde ise, yani mutfak ve salon arasında bir duvar yoksa, salonunuzun en köşesine bir l koltuk koyabilirsiniz. Bu hem modern bir görünüm hem de oldukça geniş bir salon havasını yakalamanıza neden olur. Boş kalan alanlara ise yine salonun büyüklüğüne bağlı olarak tekli berjerler ve ikili berjerler de kullanabilirsiniz. Mutfak ve salonun kesiştiği noktaya bir masa ya da sabit ağır bir masa da kullanabilirsiniz. Bu şekilde bir salonu mutfakla salonun ayrı olduğu evlerde bile kullanmak mümkündür.

Salonunuz Ferah Olsun

Dikdörtgen bir salon dekorasyonu kesinlikle ferah ve geniş bir hava yakalamak için ideal alanlardır. Eşyalarınızı odayı bir koridor görünümüne yaklaştırmadan, ama geniş ve bol alanları kısıtlayıp odanızı darlaştırmadan yerleştirmeniz gerekir. Kapının girişinde kısa olan duvar varsa bu alana televizyon ünitenizi yerleştirebilirsiniz. Dikdörtgen salon dekorasyonu konusunda bu gibi öneriler ve fikirleri odanızda uygulamadan önce odanızı ölçmeli ve boyutlarını bildiğiniz eşyalarla bir deneme yapmalısınız.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Salonunuzun Şıklığını Tamamlayacak Halı Modelleri

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu 2017 Fotoğraf galerimize göz atarak daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Chester Salon Dekorasyon 2017 başlıklı yazımız chester koltuk kombinasyonları, chester koltuk nedir ve chester koltuk takımı ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir