Dikdörtgen Oturma Odanızı Artık Dert Etmeyeceksiniz

Yazar: | Kasım 17, 2017

Uzun ve dar olan bir odayı dekore etmek zor olabilir; Bir koridor veya bir bowling salonunda gibi hissetmemek için ve bir oturma odasında istediğiniz olağan kare veya dairesel şekildeki samimi toplanma alanlarını oluşturabilmeniz adına uzun ve dar bir odayı konforlu bir yaşam alanına dönüştürmek için bazı hileler var. Bu yazımızda dikdörtgen salon dekorasyonu nasıl yapılır konusuna değineceğiz.
Dikdörtgen salonumuzu dekore ederken ana geçidin odanın bir yanında tutulması, insanların engellerin etrafında dolaşmak veya oturup kalkmaktan rahatsızlık duymadan kolayca akan bir alan yaratmanın en iyi yoludur. Bununla birlikte aşağıda, size düzeni planlamanıza izin verecek çok sayıda dikdörtgen salon dekorasyonu fikri vereceğiz.

Klasik bir Miami evi için dikdörtgen salon dekorasyonu

Yemek ve yaşam alanının genelde birlikte tasarlandığı bu evlerde uzun oturma odaları görünmez bir sınırla ikiye bölünerek bir yarısı yemek odası olarak kullanılır. Böylece farkında olmadan oturma odanızı kare bir forma dönüştürmüş olursunuz. Ve kare salon dekorasyonu yapmak dikdörtgen salon dekorasyonu yapmaktan daha kolaydır.

Sıradan apartman daireleri

Bu iç mekânlara baktığımızda, büyük mobilyaların odanın çağdaş olmasını sağladığını söyleyebiliriz, ancak daha ince çizgiler varsa, bu alan çağdaştan da ziyade daha modern görünür ve odanın dikdörtgen formu pek de dikkat çekmemeye başlar ve dikdörtgen salonumuzu oldukça şık bir şekilde dekore etmiş oluruz.

Yürüyüş yolu etkisi veren daireler

Bunun gibi dikdörtgen salon dekorasyonu için daha ince malzemeler kullanılıyor. Dikdörtgen TV konsolları, birçok örnekte fark edeceğiniz üzere alandaki kilim ve mobilyalar her zamankinden daha incedir.

Evanston Condo

Bir Chicago evini tasarlarken çoğu insanın, bu oturma odasında olduğu gibi, modern parçaları ilkel parçalarla birlikte karıştırmayı sevdiğini görüyoruz. Evanston Condo tarzı olarak adlandırılan bu tasarım da alanı çarpıcı etkilerle dizayn ederek odanın şeklinden dikkatleri uzaklaştırabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Küçük Oturma Odaları İçin Dekorasyon Tavsiyeleri

Deniz kelebeği modeli

Bu minimalist, modern ve bej oturma odaları, dikdörtgen salon dekorasyonu için mükemmel bir örnektir. Bazen, dikdörtgen alanları karelere oranla süslemek zordur, bu nedenle minimalist tasarım en iyi seçenek olacaktır.

Geleneksel aile odası

Bir şezlong koltuk fikri bütçenizi aşıyorsa aynı fikri desteksiz sandalyeler veya banklar ile yeniden oluşturabilirsiniz. Bu alanda kullanılan renkler hemen her sıradan evde görebileceğiniz hafif pastel renkler olmakla birlikte koltuk takımları odanın dikdörtgen biçimine uygun formda seçilir.

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Fotoğraf Galerisi

 

Bir önceki makalemiz olan Küçük Oturma Odaları İçin Dekorasyon Tavsiyeleri başlıklı yazımız küçük oda dekorasyonu püf noktaları, küçük oturma odası dekorasyon fikirleri ve küçük oturma odası nasıl dekore edilir ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Dikdörtgen Oturma Odanızı Artık Dert Etmeyeceksiniz

  1. gülay ışık

    dikdörtgen salon dekorasyonu konusundaki fotoğraflardan yardım alarak kafamdaki tasarımları oluşturmaya başladım bu konuda güzel fikir verdiniz

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir