Dar Uzun Salon Dekorasyonu

Yazar: | Kasım 9, 2017

Dar uzun salon dekorasyonu konusunda oldukça dikkatli olmak gerekir. Mobilyaların yanlış yerleştirilmesi salon dekorasyonun oldukça bozuk ve odanın olduğundan daha da küçük görünmesine yol açabilir. Öncelikle dikkat etmeniz gereken tek şeyin odanın darlığını kapatmak olduğunu unutmamalısınız.

 

Mobilyaların Yerleştirilmesi

Dar ve uzun bir salon dekorasyonu aslında çok kolay bir şekilde yapılabilir. Mobilyalarınızı ise kısa kenarlara berjerler gelecek şekilde, uzun kenarlara da üçlü koltuklar gelecek şekilde yerleştirebilirsiniz. Mobilyaları yan yana sıralamak bu tip salonlarda oldukça yanlış bir kullanımdır. Aynı dikdörtgen salon dekorasyonu yapacağınız zaman da masanızı kesinlikle yuvarlak bir masa olarak seçmelisiniz. Yuvarlak bir masa hem köşeleri olmadığı için daha az yer kaplar, hem de daha geniş ve ferah bir oda havasının yakalanmasını sağlar. Salon dekorasyonu konusunda en çok dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntı da televizyon ünitesi kullanacaksanız mobilyalarınızı televizyon ünitesine bakacak şekilde yerleştirmeniz ve biraz daha küçük televizyon ünitesi seçmeniz gerektiğidir. Yine köşelerde belki büyük saksılı büyük çiçekler ya da raflardan oluşmuş açık bir kitaplık kullanabilirsiniz. Dekoratif uzun ayaklı saatler de bu tip dikdörtgen salonlara oldukça yakışan unsurlardandır.

 

Salonunuz Aydınlık Olsun

Salon dekorasyonu göze zor gelen ama aslında odanın şekli ve aydınlık derecesi bilindiğinde oldukça kolay yapılacak bir iştir. Dar ve uzun bir salon dekore edecekseniz kesinlikle bir koridor havası yaratmaktan uzak durmanız gerekir. J şeklindeki koltuklar sizin için ideal olan mobilyaların en başında gelir. Oldukça geniş ve kaba mobilyaların yerine biraz daha dar mobilyalar kullanarak geniş bir salon elde edebilirsiniz. Ayrıca salonunuzun penceresine bakacak şekilde bir ayna yerleştirirseniz de odanızın ışığı aynaya yansıyacağı için artacaktır. Loş ve sarı ışıklardan uzak durmalı, odayı olabildiğinde her köşesi aydınlık bir salon haline getirmelisiniz. Dar uzun salon dekorasyonu konusunda bu ayrıntılara dikkat ederek harika bir salonunuz olabilir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Salon Dekoru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dar uzun salon dekorasyonu fotoğraf galerisi ile ufkunuz genişlesin

Bir önceki makalemiz olan Salon Dekoru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı yazımız l salon yerleşim planı, modern salon dekorasyonu ve salon dekorasyon fikirleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Dar Uzun Salon Dekorasyonu

  1. Citil

    Dar uzun salon dekorasyonu konusunda aynı 1. resimdeki gibi bende salonuma ayar çekeceğim. Fotoyu çok beğendim

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir