Dar Balkon Dekorasyon Tavsiyeleri

Yazar: | Temmuz 2, 2017

Dar balkon dekorasyon her zaman için zor olmuştur. Kullanılacak olan alanın kısıtlı olması, hayalinizdeki balkonu yaratmanıza engel olabilir. Dar bir balkon dekorasyonu yaparken, kısıtlı alanın sizi kısıtlamasına engel olun! Zira dar balkon için hazırladığımız öneri ve dekorasyon fikirleri ile mükemmel alanlar yaratabilirsiniz. Günün yorgunluğunu atmak için aslında bizlere dar ya da küçük bir balkon da yeter. Var olan dar balkonu kullanacağımız ürünler ile kurtarabilir ve de kullanılır bir hale getirebiliriz. Dikkat edilmesi gereken nokta şudur ki, dar balkon dekorasyonu yaparken yapacağımız tercihlerin kalabalık ve de ortamı daha da daraltan tercihler olmamasıdır. Günlük hayatınızda kendinizi dinlendirecek ve de misafirlerinizi ağırlayacak balkon dekorasyonları ile harika bir kaçış ortamı yaratabilirsiniz.

Dar balkon dekorasyon nasıl yapılır?

Dar balkon dekorasyonu yaparken ilk olarak kullandığınız parçaların yeterince kullanışlı olduğundan emin olmalısınız. Balkonunuzda dinlenme ve oturma alanlarına mutlaka yer vermelisiniz. Küçük bir sandalye, armut minderler ya da tabureler… Dar balkonunuz hangi ölçülerde ise o ölçülere uygun olanları seçmelisiniz. Aynı zamanda balkonunuzda çiçekler vb. bitkiler kullanmanız o alana daha pozitif bir hava verecektir. Balkon askılıklarında kullanılan saksılar ya da dikey tarz bahçeler dar balkon dekorasyonlarınız için biçilmiş kaftandır. Dar balkonlarınızda canlı renkler kullanmak o küçük alanın daha keyifli görünmesine sebep olacaktır. Dar balkonlarınızda fener, mum gibi çeşitli aydınlatma araçlarına mutlaka yer vermelisiniz. Dar bir balkon dekorasyonu yaparken var olan bütün alanı güzelce kullanmalısınız. Bunun için kesinlikle kullanışlı mobilya ve aksesuarlar tercih edilmelidir. Kullanmak istediğiniz aksesuarları yerde değil de duvarlarda kullanmanız dar olan alanda sıkıntıya neden olmayacaktır.

Dar balkon dekorasyonlarında kullanılması gereken masa ve zemin nasıl olmalıdır?

Dar balkon için yapacağımız öneri, eğer alana bir masa sığmıyorsa duvara monte edilen açılır kapanır portatif bir masa ortamı kurtaracaktır. Balkonda kullanılacak olan zeminin rahat olması çok önemli. Çünkü alan dar olduğu için en azından zeminden rahat olmak ortamı daha sevilesi bir hale getirir. Zeminde kullanılacak olan ahşap döşemeler ya da renkli kilimler balkon dekorasyonunu güçlendirir. Bu şekilde rahat zeminlerde yer minderleri ya da sandalyeler de rahat bir şekilde kullanılabilir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Dekoratif Balkon Aksesuarları

Dar Balkon Dekorasyon Örneklerini fotoğraf galerimizden görebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Teras Nasıl Dekore Edilir başlıklı yazımız teras dekorasyon ürünleri, teras dekorasyonu modelleri ve teras tasarım örnekleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir