Country Tarzı Mutfak Dekorasyonu

Yazar: | Haziran 18, 2017

Country tarzı mutfak dekorasyonu yapmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Öncelikle country tarzının mutfak dekorasyonuna oldukça yakıştığını bilmelisiniz. Country tarzı mutfaklarda kullanıldığı zaman oldukça hoş ve beğenilesi bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Bu tarz bir mutfaktan sıkılmanız ya da eşyaları beğenmemeniz durumunda ise zaten bolca aksesuar kullanacağınız için bu aksesuarları değiştirerek büyük bir değişim etkisi de yaratabilirsiniz.

Country tarzı mutfaklar ile ışığınızı yansıtın

Bu tarz mutfaklarda genelde tüm mutfağı baştan aşağı ahşapla kaplayarak bu görünümü elde edebilirsiniz. Tavandan duvarlara, mutfaktaki mobilyalara kadar her şeyi ahşaptan yapmalısınız. Tavandan aşağı sarkıtma şeklinde halatlar ya da zincirlerle hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Atmanız gereken ikinci büyük adım ise kesinlikle mutfak eşyalarınızı açıkta bırakmanız gerektiğidir. Oldukça sempatik görünümlü boyanmış demirlerden askılarla ya da ahşaptan eskitme askılarla tavalarınızı tencerelerinizi asabilirsiniz. İsterseniz bu askıları mutfağın biraz üst kısımlarına da asabilirsiniz. Mutfağınızda dekorasyonu tamamlamak için bir ada mutfak da kullanabilirsiniz. Bu ada mutfakta kesinlikle eskitme detaylar kullanmalısınız. Ada mutfak ahşap olarak kullanıldığında country görünümü tamamlayan en büyük ayrıntı olacaktır. Yine tava ve tencereleri asmak için kullanacağınız askıları da ada mutfağın üst kısmına gelecek şekilde tavandan sarkıtarak asabilirsiniz. Hem modern hem de eski bir Amerikan köy evi tarzı mutfağa bu şekilde sahip olabilirsiniz.

Mutfağınızda Çiçeklere Yer Verin

Mutfak dekorasyonu konusunda en beğenilen tarzlardan biri olan Country tarzı mutfak dekorasyonunda en beğenilen bir diğer küçük ayrıntı ise çiçeklerdir. Mutfak camınızın önünü istediğiniz kadar çiçekle doldurabilirsiniz. Çiçekler hem ferah ve rahat bir görünüm hem de oldukça hoş bir koku verecektir. Ayrıca çiçeklerin country tarzının başlıca unsuru olduğunu da bilmelisiniz. Dekorasyonunuzu eskitme raflar ve dilerseniz zımparalanmış ahşap mobilyalarla tamamlayabilirsiniz. Bu sayede mutfaklarınız hem Country tarzı mutfak dekorasyonu ile ilgili esintiler taşımış olacak hemde siz mutfağınızda tarzınızı yansıtmış olacaksınız.

Country tarzı mutfak dekorasyonu örneklerine fotoğraf galerimizden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Lüks Mutfak Dekorasyon Tavsiyeleri başlıklı yazımız ankastre mutfak, lüks mutfak dekorasyon tavsiyeleri ve lüks mutfaklar ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir