Cam Balkon Dekorasyon Tavsiyeleri

Yazar: | Haziran 11, 2017

Cam balkon dekorasyon ev ve bahçelerde oldukça kullanışlıdır. Bahçelerde ve de evlerde kullanılan cam balkon sayesinde kendimize kışlık bir bahçe yapmamız ve de alanı bu şekilde değerlendirmemiz akıllıca ve hoş bir fikirdir. Özellikle soğuk kış dönemlerinde adeta iç ısıtacak olan kış balkonları/ bahçeleri ortamlara ilave bir mekan olur. Oldukça kullanışlı olan cam balkonlar çok fazla tercih edildiğinden dolayı sürekli piyasaya geliştirilerek çıkmaktadır. Eskiden balkonlar için kullanılan camlar pimapen tarzı yapılırken artık daha estetik neredeyse cam yokmuş imajı verecek şekillerde ya da otomatik sistemlere sahip camlar kullanılıyor. Bu da güzel bir kullanım alanının yanında hoş ve estetik bir görüntüye sebep oluyor.

Cam balkon ile kış bahçesi nasıl yapılır?

Evinizde ya da bahçenizde cam balkon kullanıyorsanız eğer, bir kış bahçesi sahibi olmanız hiç de zor değildir. Cam balkon dekorasyon malzemeleri için tek gerekli olan materyal balkonun kapatılmasını sağlayacak bir ek camdır. Bu şekilde bir cam balkona sahip olduğunuzda sırada doğru masa ve sandalye kullanımı vardır. Bu tür alanlarda daha çok portatif, katlanabilir vs. ürünler kullanılması kış bahçenizin/ balkonunuzun da portatifliğini arttıracaktır. Cam balkon sayesinde soğuk, yağışlı kış günlerini elinizde sıcak kahveniz ile rahatlıkla izleyebilir, arkadaşlarınız ve aileniz ile bu ortamın tadını çıkarabilirsiniz.

Cam balkon dekorasyonunda nelere dikkat etmek gerekir?

Cam balkon dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken temel nokta balkonda sıcak renklerin kullanılmasıdır. Sonuç olarak bir kış balkonu/ kış bahçesi havası yaratılacaktır ve ortamı ısıtacak renklerin kullanılması o ortamdan daha fazla tat alınmasını sağlayacaktır. Daha sonra, kullanılacak olan aksesuarlar da aynı şekilde ortamda bir yaz havası yaratacak aksesuarlar olmalıdır. Kış balkonunda fazla aksesuar kullanılması kalabalık bir görüntüden ziyade daha sıcak bir ortama sebebiyet verir. Bu sebepten dolayı kış balkonu tasarımı yaparken birbirleriyle bağlantılı fazla aksesuar kullanılabilir. Bunların dışında bu şekilde bir dekorasyon yapmak isteyenler öneri için örnek kış balkonlarını inceleyebilir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Yazlık Ev Balkon Dekorasyonu

Cam Balkon Dekorasyon Tavsiyeleri Fotoğraf Galerisi

Bir önceki makalemiz olan Teras Kat Dekorasyonu başlıklı yazımız teras dekorasyon örnekleri, teras tasarım örnekleri ve teraslı çatı katı modelleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Cam Balkon Dekorasyon Tavsiyeleri

  1. Hayrettin

    balkonu kış için komple cam ile kapattık cam önlerine ise demirden set yaparak çiçeklik yerleri oluşturduk tabi fotoğraflardan da fikir alarak yeni düzenlemeler yapacağım

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir