Büyük Oturma Odanızı Doğru Fikirlerle Baştan Tasarlayın

Yazar: | Aralık 7, 2017

Salon, her evde her zaman ve herkes tarafından fark edilen yerdir. Ziyaretçilerin karşılandığı alan bu yüzden en iyi dekore edilmiş yer olmalı. Büyük oturma odası dekorasyonu ve düzenlemesi bu alanda önemlidir ve oturma odasının görünümünü geliştirir. Evin içinde aktif olan en sık vakit geçirdiğiniz bu alanı nasıl dekore etmeniz gerektiğini düşünüyorsanız tavsiyelerimize bir göz atabilirsiniz.

Büyük Oturma Odası Dekorasyonunda Bölgeleri belirtin

Küçük bir odada büyük olasılıkla yalnızca bir konuşma alanı için yeriniz olacak ve mobilya gruplamaları için ek bir alan olmayacak. Geniş odalar sadece Büyük oturma odası dekorasyonu yardımıyla çok daha fazla işlev görebilir, ancak sahip olduğunuz odanın boyutunu veya şeklini en iyi şekilde nasıl kullanacağınız konusunda yaratıcı olmanız gerekebilir. Konuşma bölgesi, medya bölgesi, yazı masası, konsol veya oyun masası, yemek alanı veya belki bir okuma alanı gibi odanın içinde olası birkaç fonksiyonel alanı tanımlayın.

Alanı görsel olarak bölün

Bir odanın yarı kalıcı şekillerde görsel olarak bölünmesi için tavan kirişleri, yarım duvarlar veya sütunlar ekleyebilir veya esneklik için alanda kilim, perde, duvar kâğıdı ve duvar şeridi gibi detayları kullanabilirsiniz. Daha büyük odada görsel açıdan rahat alanlar yaratmaya yardımcı olacak mobilya yerleşimi konusunda şezlonglu bir kanepe, büyük bir tezgâh, sandalyeler arasındaki tablolar, çekici bir perde, büyük lambalar, perdeler veya bitkiler bile bölgeleri bölmeye yardımcı olabilir.

Oturma Odanızı Toplu Gösterin

Büyük oda veya geniş büyük oturma odası dekorasyonu, birkaç demirleme parçasına sahip olmadan odada çok fazla küçük parça koyarsanız dağınık hissetmenize neden olabilir. Kesitli, büyük bir kanepe, büyük sehpalı masa ve hatta kitaplıklarda veya piyanoda, bir odanın sabitlenmesine yardımcı olacak, böylece daha küçük parçalar bir arada belli bir düzen içerisinde görünecek.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Oturma Odası Dekorasyonu Sehpanın Önemi

Ölçek önemli

Odanızın dengesizliğini hissettiren uzun tavanlarınız mı var? Mümkün oldukça uzun mobilyalar tercih edin. Mobilya kısa boya sahipse, tavanlarınız çok uzun görünecek ve mobilyalarınız cüce kalacaktır. Uzun boy bir kitaplık, bir gardırop, sandalyeler, kanepeler ve uzunlamasına aksesuarlarda daha uzun o görüntüyü kırmayı sağlayabilir.

Ayrıca bu yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz; https://www.dekortrendleri.net/salon-dekoru-yaparken-dikkat-edilmesi-gerekenler/

Büyük Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

Bir önceki makalemiz olan Dikdörtgen Oturma Odanızı Artık Dert Etmeyeceksiniz başlıklı yazımız dikdörtgen oda nasıl döşenir, dikdörtgen oda nasıl yerleştirilir ve dikdörtgen salon nasıl düzenlenir ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Büyük Oturma Odanızı Doğru Fikirlerle Baştan Tasarlayın

  1. fatma

    Büyük oturma odası dekorasyonu yaparken ben dar bir alanı oturma grubuma ayırdım. oturma grubunun arkalarındaki boşluklara da yani duvarlara kitaplık raf gibi şeyler yerleştirdim çok hoş oldu

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir