Birbirinden Güzel Country Salon Dekorasyonu

Yazar: | Mayıs 4, 2017
Save it
Pinterest

Country salon dekorasyonu son yılların en gözde dekorasyon tarzlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Her evde şık durabilen, uygulandığı her alana bir sıcaklık ve samimilik getiren Country tarzı dekorasyonlarda ister mutfakta, ister salonda, ister yatak odasında kısacası nerede isterseniz uygulayabileceğiniz birbirinden harika counrty mobilyalar var. Salon dekorasyonu fikirleri arasında modern ve sıkıcı mobilyalardan oluşturulmuş dümdüz bir salondan sıkıldıysanız, evinizin hem ferah hem de romantik bir havası olsun istiyorsanız aradığınız şey kesinlikle country mobilyalar. Birbirinden sıcak pastel renkler, toprak renkleri, çiçekli kumaşlar, penye yastıklar ve dantelli perdelerle harika bir county salona sahip olabilmeniz mümkün.

Country Tarzı Bir Salon Nasıl Oluşturulur?

Country tarzı dekorasyon fikirleri arasında genellikle fazla uğraşılmış ve fazla süsten uzak sevimli ama şık mobilyalar bulunur. Çiçek desenli yastıklar, toz pembeler bu tarz mobilyalarda en çok kullanılan renklerdendir. Aynı zamanda pastel tonların da fazlaca kullanıldığı country tarzı ev dekorasyonu fikirleri arasında pastel tonlar ile açık hafif tonların tonsürtonu da oldukça fazla kullanılır. Salonunuzun dekorasyonunun country tarzında olması için her yerde çiçek desenleri kullanmanız da yanlış bir tercih olur. Çiçek desenli bir mobilyayı kesinlikle tek renk ya da daha hafif desenli bir eşya ile tamamlayabilirsiniz. Örneğin açık renk rahat bir kanepenin üzerine birbirinden farklı desen ve renkte yastıklar kullanmanız oldukça doğru bir tercih olacaktır. Aynı zamanda duvarlarda kullanacağınız romantik tablolar, fotoğraf çerçeveleri de oldukça doğru bir tercih olur. Dantelden yapılmış ya da uç kısımlarında dantel kullanılmış perdeler de salonunuza oldukça yakışacaktır. Stor perdeler bu tarz salonlarda yine modern detaylar yerine romantik detaylardan oluşuyorsa kullanılabilir. Hem rahat hem de oldukça romantik bir görünüme sahip hoş bir salona bu şekilde sahip olabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Krem Rengi Koltuk Takımına Perde

Country Salon Dekorasyonu fotoğraf galerimize göz atabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Ferah Görüntüye Sahip Beyaz Mutfak Dekorasyon Modelleri başlıklı yazımız beyaz mutfak ve mutfak dekorasyonu ile ilgili bilgiler vermektedir.

Save it
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir