Birbirinden Güzel Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Yazar: | Haziran 6, 2017

Yeni, bahçeli bir eve taşındınız. Ev içi dekorasyon konusunda konusunda az çok bilgi sahibisiniz ancak bahçe dekorasyonu hakkında bilginiz yok. Herkes farklı göz zevkine sahiptir, her gördüğünüzde tekrar mutlu olmak istediğiniz bahçe dekorasyon fikirleri konusunda endişeliyseniz yapmanız gereken tek şey yazının tamamını okumak!

Bahçe dekorasyonuna çiçeklerden başlayalım


Bir bahçenin olmazsa olmazı tabii ki de renk renk, çeşit çeşit çiçeklerdir. Kırmızı Japon kiraz çiçeği, vapurdumanı, deliotu, aslanağzı, kasımpatı, begonya, şekerpare, gökkuşağı begonvil çiçeği, sarmaşık güller, küpe çiçeği, bodrum papatyası, cennet kuşu çalısı, yıldız çiçeği, ateş çiçeği, gaura çalısı, ağaç minesi, ezan çiçeği ve kadife çiçeği bahçelerinizde yetiştirmeye öneri olabilecek çiçeklerdir. Çiçek olur da ağaç olmaz mı? Bahçenize hem dekorasyon hem de bol oksijen için uygun ağaçlar olarak; oya ağacı, erguvan, süs elması, ıhlamur, zeytin, kiraz, ceviz, elmayı söyleyebiliriz. Hem düşünsenize canınız sıkılınca kolunuza bir sepet takıp uğraş verdiğiniz meyveyi dalından koparıp yemek ne büyük bir haz olur!

Bahçeleriniz için geriye kalan dekorasyon detayları


Tıpkı filmlerdeki gibi o sevimli bahçelere sahip olmak çok zor değil. Bahçe dekorasyonu yaparken; Örneğin kendi zevkinize göre boyayıp süslediğiniz kuş evlerini birkaç yere monte ederek hem hoş bir görüntüye hem de annelik yaptığınız kuşların cıvıltılarına ev sahipliği yaparsınız. Yerlere attığınız birkaç minder, çay keyfi yapabileceğiniz bir masa sandalye takımı dinlenmek için en güzel alternatiflerdir. Bahçe yolunuzu rengarenk çakıllarla süsleyebilir, saksılarınızı boyayabilir, uygun yeriniz varsa bir hamak kurabilir, daha otantik bir görünüm için ahşap bir bankı bahçenizin bir köşesine koyabilirsiniz. Çiçeklerinize sadece saksıda değil bir posta kutusunun veya hoş görünmesi için kenara koyduğunuz bir bisikletin sepetinde de yer verebilirsiniz. Kurabileceğiniz bir yer varsa sağlam bir salıncak kurabilirsiniz. Köpeğiniz olmasa bile istediğiniz renge boyadığınız bir kulübe bahçenize çok yakışacaktır. Ayrıca araba lastiklerini de elden geçirerek istediğiniz rengi verdikten sonra çiçekleriniz için kocaman saksı yapabilir ya da üzerine uygun boylarda koyduğunuz bir cam ile kendi sehpanızı yapabilirsiniz. Hiç yapmasanız da kenarda durması bile hoş bir hava katacaktır. Uğraşmak isterseniz fikir çok, ne bekliyorsunuz o zaman?

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Bahçe Dekoratif Havuz Modelleri

Bahçe dekorasyon fikirleri için fotoğraf galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Popüler Bahçe Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımız bahçe dekorasyon örnekleri modelleri, bahçe dekorasyonu kendin yap ve bahce dekorasyonu resimli ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Birbirinden Güzel Bahçe Dekorasyon Fikirleri

  1. Gürbüz

    bahçe dekorasyon fikirleri için önerilerinizi dikkate alacağım birebir olmasada benzerlerini yapmaya çalışacam umarım güzel şeyler ortaya çıkar

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir