Beyaz Salon Dekorasyon İçin Püf Noktalar

Yazar: | Mayıs 7, 2017

Beyaz Salon Dekorasyon ortama bambaşka görünüm kazandıracaktır. Tarzınıza uygun beyaz salonlarda ister canlı renklerle kontrast oluşturabilir isterseniz tamamen beyaz dekorasyonla ferah yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda beyaz salon dekorasyonu yapmak için dikkat edilmesi gereken püf noktalardan bahsedeceğiz.

Beyaz Salonlar Ferah Ortam Kazandırır

Beyaz salon görüntüsünü bozmadan aksesuar ve kumaş seçiminde salona renk katabilirsiniz. Beyaz salon dekorasyonuna karar verdiyseniz işe duvarlardan başlamalısınız. Duvar ve mobilyaların beyaz tonlarında olması evin genelinde beyaz renk hakimiyetini kazandıracaktır. Sadece beyaz renk kullanmak ise yapılacak en büyük hata olacak ve eviniz soğuk görünüm kazanacaktır. Beyazın kırık tonlarıyla beyaza uygun canlı renkte objeler, koltukların yastıklarında renklerinde desenli ve canlı renklerle uyum sağlanabilir. Açık renkte desenli perde, uygun renkte aksesuarlar, koyu renk bir büfe yada konsol, evinize steril ve ıssız görünüm kazandırabilirsiniz.

Beyazı Diğer Renklerle Kontrast İçinde Yerleştirin

Beyaz salonlarda göz alıcı renklerde aksesuarlar kullanmanın inanılmaz etkisini yaşayacaksınız. Dekorasyon için çok fazla para vermek istemeyenler canlı renklerde aksesuarlarla yepyeni bir görünüm kazandırabilir. Rengarenk yastıklar kullanmak sıcak ve modern görünüm yaratacaktır. Bembeyaz bir salonda kontrast yaratmanın yollarından birisi de orta sehpa kullanmaktır. Koyu ahşap veya siyah renkte seçeceğiniz sehpanız odanın merkezinde odak noktası yaratacaktır. Koyu ahşap tercih edildiğinde doğayı yansıtan doğal malzeme salonun sıcaklığını ortama yayacaktır. Beyaz salonlarda farklı hava yaratacak bir diğer öneride hasır kullanmaktır. Ortama enerji katan hasır detaylar, açık renk ahşap ve desenli açık renk kumaşlar eve hareket getirecek unsurlardır. Beyaz Salon dekorasyon önerileri içinde tatlı yeşil tonlarında kullanılan yastıklar, abajurlar ve diğer aksesuarların uyumuyla bahçe manzarası görünümü kazandırılacaktır. Yeşillerle detaylandırılan beyaz salonda canlı bitkilerde salona hareket kazandıracaktır. Ahşap köşe sehpaları üzerine yerleştirilen bitkilerle eve otantik güzellik katılacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri

beyaz salon dekorasyon Fotoğraf Galerimizi inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Modern Salon Dekorasyon Fikirleri 2017 başlıklı yazımız modern salon dekorasyonu, modern tasarımlar ve salon tasarımı ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir