Bej Rengi Salon Dekorasyonu

Yazar: | Ekim 10, 2018

Ev içerisinde kullanılan renkler, eve ayrı bir hava katmaktadır. Bu renklerin büyük bir dikkatle seçilmesi ve evdeki diğer eşyalarla uyumlu olması gerekmektedir. Özellikle salon içerisinde kullanılan duvar rengi, perde ve halı gibi eşyalar ile son derece uyumlu görünmelidir. Ayrıca uyumun yanında, ortama sıcak bir hava katmak da önemlidir. Bu konuda en ideal renk bejdir. Bej rengi, salon dekorasyonu için oldukça güzel bir kullanım olacaktır. Çünkü bu renk hem çoğu renk ile uyumlu, hem de tonlarıyla fark yaratmaktadır. Ancak bu rengin kullanıldığı alanlarda dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi, bej renginin kullanılacağı alanda genelde açık renk tercihinin yapılmasıdır. Bunun gibi birçok öneriyi bu yazımızda sizlere sunacağız.

Bej Rengi Salon Dekorasyonu Önerileri

Bej Rengi Salon Dekorasyonu

Salon içerisinde kullandığınız bej rengi, sarı, yeşil, kırmızı, mor, mavi ve eflatun gibi cıvıltılı renkler ile uyumlu görünecektir. Ancak bu rengin bulunduğu yerde koyu renkler tercih edilmemelidir. Koyu renkler bej gibi sıcak ve açık tonlu renklerin kaybolmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda koyu renkler, duvardaki kusurları da belli etmektedir. Bunun dışında Bej rengi salon dekorasyonu için seçilecek perde ve halının renginin, kahve veya beyaz tonlarında olması gerekmektedir. Bu renk seçimleri yapıldığı taktirde salon dekorasyonunuz için ideal görünümü sağlamış olacaksınız.

 

Bej Rengi ile Hangi Salon Modelleri Uyumludur?

Bej Rengi Salon Modelleri

Salon modelleri de, renk seçiminde büyük rol oynamaktadır. Özellikle bej rengi için salon modelleri oldukça büyük önem taşımaktadır. Öyle ki bej renginin kullanıldığı salonda aşırıya kaçılmamalıdır. Yani sade salon modelleri, bu renk için ideal bir model grubudur. Örneğin gold salon modeli veya modern salon modeli, bej renginin kullanılabileceği modellerdendir. Salon modeli dışında koltuk takımı da büyük önem taşımaktadır. Bej renginin kullanıldığı alanlarda, koltuk takımının gri veya krem rengi tonlarında seçilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde koltuk takımınız, salon dekorasyonu ile uyumsuz görünecektir. Bu da eve sevimsiz bir hava katacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Modern Salon Dekorasyon Fikirleri 2017

Bu gibi salon dekorasyonu ve renk seçimi tavsiyelerine uyduğunuz taktirde, salonunuz için kusursuz bir görünüme sahip olacaksınız.

Bej Rengi Salon Dekorasyonu Örnekleri

Bir önceki makalemiz olan Bej Rengi Koltuk Takımı başlıklı yazımız bej rengi koltuk modelleri, bej rengi koltuk takımı ve koltuk takımı dekorasyonu ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir