Bej Rengi Koltuk Takımı

Yazar: | Ağustos 3, 2018

Ev dekorasyonu yaparken en çok dikkat etmemiz gereken kısım şüphesiz salondur. Salon herkesin ortak kulanım alanı olduğu için göze hitap etmeli ve ilgi çekici olmalıdır. Çünkü gerek gelen misafirleriniz, gerekse kendinizin oturmak için kullandığı oda salondur. Bu da salon dekorasyonunun özenle hazırlanması gerektiğinin bir göstergesidir.

Salon içerisindeki havayı değiştiren kısım koltuk takımlarıdır. Koltuk takımları salon içerisindeki diğer eşyalar ile uyumlu olmalıdır. Perde ve halı gibi eşyaların koltuk takımı ile uyumu, salonun güzelliğini ön plana çıkarmaktadır. Bunun için renk uyumuna çok dikkat edilmelidir. Özellikle salonlarda bej rengi gibi açık renkler tercih edilmelidir. Bu renkler salonunuza ferahlatıcı bir hava katarak o odayı güzelleştirecektir. Öyle ki, salon koltuk takımı seçimi yaparken bunlara dikkat edilmelidir. Salon takımının açık renk olması, salon dekorasyonunuzun daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Bej Rengi Koltuk Takımları ile Diğer Eşyaların Uyumu

Koltuk takımı seçimi yaparken diğer eşyaların rengini göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin halı ve perdenin rengi tamamen açık ise açık bej rengi koltuk takımlarını tercih edebilir, halı ve perdenin rengi daha çok koyuya çalan renklerse koyu bej rengi koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. Yahut tam tersini uygulayarak güzel bir kontrast yakalayabilirsiniz. Ayrıca koltuk takımı ve duvarların renk uyumu da çok önemlidir. Koltuk takımı her durumda duvarlar ile beraber görüneceğinden duvar rengi ile koltuk takımının da uyumu göz önünde bulundurulmalıdır.

Bej Rengi Koltuk Takımı Modelleri

Bej rengi koltuk takımı, pek çok modelde koltuk takımında görülmektedir. Özellikle bej chester koltuk takımları veya daha modern tarzdaki koltuklarda kullanılan bej renkler, birçok eşya ile uyum sağladığı için odayı lüks bir görünüme kavuşturmaktadır. Bu model için salonun küçük bir kısmını yalnızca dekora ayırabilirsiniz. Bu dekor bej renginde olursa salon uyumlu gözükeceği için lüks görünümüne kavuşacaktır. Bunun dışında bej rengi salon takımı seçimi yaptıysanız, salon içerisinde birkaç noktada siyah gibi koyu bir renk kullanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde salonunuz tek renk görüneceği için düzensiz bir görünüme sahip olacaktır. Bu tavsiyelere uyduğunuz müddetçe salonunuz kusursuz bir görünüme kavuşacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Salon Dekoru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bej Rengi Koltuk Takımı Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Salon İçin perde başlıklı yazımız perde modelleri, salon dekorasyonu ve stor perde modelleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir