Bebek Odası Dekorasyonu

Yazar: | Temmuz 28, 2018

Kız erkek farketmeksizin, bebek odası evin en güzel odasıdır. Çünkü bebekler her zaman ilgi odağı olmuştur. Duvarından tutun yatağına kadar bütün oda düzenli ve uyumlu bir görüntüye sahip olmalıdır. Bu özelliklerin dışında da iç açıcı bir hava barındırmalıdır. Bebek odası dekorasyonunda genel olarak açık renkler kullanılmalıdır. Çünkü bebek odaları evi rahatlatıcı görünüme kavuşturan etmenlerden biridir. Bebeğin cinsiyetine göre duvar rengini mavi, pembe veya sarı yapabilirsiniz. Bu renkler odayı cıvıl cıvıl bir görünüme kavuşturacaktır. Bunun dışında duvarlara yapıştıracağınız “stickerlar” da iş görecektir. Bunun dışında bebek odası mobilyaları da özenle seçilmelidir. Bu mobilyalar oda içerisinde kullanılacak olan dekor eşyaları ile uyumlu görünmelidir. Aksi takdirde oda uyumsuz görünecektir. Bu da bebek odası için istenmeyen bir durumdur.

Bebek Beşiği Seçimi

Bebek beşiği hem rahat olmalı, hem de güzel görünmelidir. Oda modeliyle uyumlu görünmesi, odayı daha güzel bir görünüme kavuşturur. Beşik seçerken de beşiğin sivri kısımlarının olmamasına, korkulukların geniş ve yüksek olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde görünmez kazalar kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca beşik, halıyla da uyumlu olmalıdır. Bebek odası halısı da birçok mikrobu içerisinde barındırabileceği için büyük bir titizlikle seçilmelidir.

Bebek Odası Modelleri

Bebek odası dekorasyonu için genelde klasik bebek odası seçilmektedir. Çünkü bu model hem sade, hem de güzel bir görüntüye sahiptir. Ayrıntıdan uzak ve kullanışlı olmasıyla da birçok aile tarafından tercih edilmektedir. Bu model için tavsiye edilen renkler ise açık kahve ve beyaz renkleridir. Bu renkler sayesinde odanızda bu modeli kullanabilirsiniz. Bunun dışında tercih edilen bir diğer model ise gold bebek odası modelidir. Bu model genellikle altın sarısı gibi renklerden oluşmaktadır. Bu model genelde süslü oda sevenler tarafından kullanılmaktadır. Bebek odası için bu modeli uygun gördüyseniz beşiği beyaz veya sarı tonlarında seçmelisiniz. Bu seçim, oda içerisindeki uyumu arttıracaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Krem Koltuklara Ne Renk Duvar Boyası Gider

Bebek Odası İçerisindeki Eşyalar

Bebek odası dekorsayonu içerisinde kullanılan eşyalar, bebeğin ağzına girebilecek boyutta olmamalıdır. Aksi takdirde bebek bu gibi eşyaları yutabilir. Bu durumu yaşamamak için bebek odasında mümkün olduğunca büyük ama hafif eşyalar kullanılmalıdır. Bu sayede eşyalar hem hafif, hem de bebeğin ağzına alamayacağı büyüklükte olacaktır.

En Güzel Bebek Odası Dekorasyonları

Bir önceki makalemiz olan Geçen Yılın En İyi Ofis Dizayn Eğilimleri başlıklı yazımız küçük ofis tasarımları, modern ofis tasarımları ve ofis dekorasyon örnekleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir