Bu Basit Süsleme Püf Noktalarıyla Küçük Salonunuzu Büyütün

Yazar: | Kasım 22, 2017

Küçük daire ve evlerde kullanılan aynalı salon dekorasyonu, görsel açıdan alanı arttıran pratik bir unsurdur. Salondaki estetik ve işlevsel nedenlerle en çok kullanılan ayrıntıdır. Küçük alanın daralmasını önlemek için büyük mobilyalar kullanmaktan kaçınmalısınız. Bunun yerine, diğer boşlukları pasajdan ayıran duvarda veya büfede dar bir raf her zaman işe yarar. Büfenin üstünde veya arkasında aynanın ilginç bir çerçeveye yerleştirilmesi ve köşeye konan bir masa lambası veya çiçeklerle harika bir kombin oluşturmanız da mümkün.

Salonlarınızda daha geniş bir görüntü için aynalı salon dekorasyonu

Küçük salon dekorasyonu yaparken küçük dokunuşlar yaparak daha büyük salon görüntüleri sağlamamız mümkün. Salon dekorasyonunda dekoratif duvar aynaları kullanarak salonlarımızı daha geniş ve büyük gösterebiliriz. Bu yazımızda salonda ayna nereye asılmalı sorusuna yanıt arayacak ve salon duvarına ayna kaplama, salon ayna modellerine göz atacağız.

Bohem aynalar ile antik bir görünüm yakalayın

Eski bohem aynaları canlı olarak görmemiş olsanız bile soylu kraliyet ailelerini konu alan filmlerden muhakkak hatırlarsınız. Masif ahşaptan uzun boy aynası modelleri ile tercih edebileceğiniz bu aynalar aynalı salon dekorasyonunun eskimeyen parçası olmaya devam etmektedir. Salonunuzun ister ortasında isterseniz de bir köşesinde kullanın, bu aynalar ile hem odanın rengini daha açık gösterebilir hem de evinizin ihtişamını artırırken odanın olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bu aynaları daha çok kişi fark etmeden herhangi bir antikacıdan bulabilirsiniz. Şimdilerde piyasaya çıkan, ahşap görünümü verilmiş ancak sahte, plastik malzemeden üretilmiş sözde bohem ürünlerden ise bize kalırsa uzak durun. Basitliği her halinden anlaşılan bu ürünler göz zevkinizi bozacağı gibi birçok kişi tarafından da kolayca fark edilebilir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Bej Rengi Salon Dekorasyonu

Duvarın tamamını kaplayan aynalara bir şans verin

Eskiden şarkı kliplerinde ya da büyük galerilerde görmeye alışık olduğumuz tüm duvarı kaplayan aynalar artık gündelik kullanımda da evlerimizdeki yerini almaya başladı. Aynalı salon dekorasyonu fikirleri arasında aslında en temel, basit ancak aynı zamanda en iddialı fikir olan tüm duvarı kaplama fikri kullanılan odayı olduğundan çok daha geniş ve ferah göstermekle kalmayacak aynı zamanda ruh halinizi de bambaşka bir biçime sokacak. Bizim tavsiyemiz tek parça aynalar kullanmak yerine, farklı boyut ya da geometrik şekillerdeki aynaları bir araya getirerek kolaj oluşturmanız. Böylece aynalarınız birleşme yerlerinin oluşturacağı gölge ile de derin bir dinginlik hissi yakalayabilirsiniz.

Aynalı Salon Dekorasyonu Örnekleri;

Bir önceki makalemiz olan Dar Uzun Salon Dekorasyonu başlıklı yazımız dar salon nasıl döşenir, dar salonlar için dekorasyon önerileri ve dikdörtgen salon dekorasyonu örnekleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

2 yorum “Bu Basit Süsleme Püf Noktalarıyla Küçük Salonunuzu Büyütün

  1. Nimet

    aynalı salon dekorasyonu için parçalı aynaları tercih ettim çok da güzel durdu ziyarete gelen arkadaşlarım hayran kalıyor 🙂

    Yanıtla
  2. Buse

    yakın zamanda bende aynalı salon dekorasyonu için salonumda ufak tefek düzenlemeler yapacağım örneklerdeki gibi olmaz belki ama denemeye değer

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir