Banyoda Renk Seçimi

Yazar: | Temmuz 24, 2018

Banyonuz, evinizin havasını değiştirebilecek önemli bir odadır. Bu oda içerisindeki seçimleriniz, sizin o odayı kullanırken rahat etmenizi sağlamaktadır. Banyo seçimi yaparken birçok noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu noktalardan biri fayans ve banyo dolabı uyumudur. Banyoda renk seçimi yaparken bu etmenlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde banyonuz kötü bir görünüme kavuşabilir. Bu da evinizin havasını baştan aşağı değiştirebilecek bir durumdur. Bu durumun yaşanmaması için banyo eşyalarınızın uyumlu olması gerekmektedir. Bu uyumu yakalamak için fayans ve duşakabin modelinin, banyo dolabıyla kombinlenmesi yeterlidir. Bunun dışında banyoda halı seçimi de, buna etki eden durumlardan biridir. Halı seçimi esnasında renk uyumuna dikkat etmeli ve banyo dekorasyonunuza uygun halıyı tercih etmelisiniz. Bu sayede banyonuz istediğiniz görünümü alacaktır.

Banyoda Hangi Renkler Tercih Edilmelidir?

Banyoda renk seçimi esnasında banyo dolabınızın, seçim yapacağınız renk ile uyumlu olması gerekmektedir. Eğer banyo dolabınız açık renkli ise banyoda renk seçiminizi de açık bir renk ile değerlendirmelisiniz. Örneğin banyo dolabı beyaz gibi açık bir renk ise, fayans rengi de kum veya bej tonlarında olmalıdır. Her ikisi de açık renk olacağından banyonuz uyumlu görünecektir. Eğer banyo dolabınız siyah ve kahve gibi koyu bir renk ise, fayans rengi de kahve veya gri tonlarında olmalıdır. Ancak koyu renk tercih ettiyseniz banyo dekorasyonunuzda açık renkleri de detay halinde bulundurmalısınız. Aksi takdirde banyonuz karanlık bir havaya bürünecektir. Bu da istenmeyen bir durumdur.

Banyo Modeline Göre Renk Uyumu

Banyoda renk seçimi kadar banyo modelleri de önemlidir. Banyo modelleri, banyonuzun görünümünü değiştirmede renkler kadar önemli bir rol oynamaktadır. Örneğin modern banyo modeli ile banyonuzu şekillendirmek istiyorsanız, gümüş grisi ve beyaz gibi renkler kullanabilirsiniz. Bu renkler banyonuzun modern bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır. Eğer banyo modeliniz minimal banyo modeli ise, banyonuz için daha iç açıcı renkler tercih edebilirsiniz. Bu renkler açık kahve ve açık mavi gibi renkler olabilir. Renk tercihlerini banyo modeliniz ile uyumlu yaptığınız sürece banyonuz, kusursuz bir görünüme kavuşacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Banyo Dekorasyonu

 

En Güzel Banyo Modeli Örnekleri

Bir önceki makalemiz olan Banyo Dekorasyonu başlıklı yazımız banyo dolapları, banyo modelleri ve modern banyo modelleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir