Banyo Dolapları

Yazar: | Temmuz 18, 2018

Evin dekorasyonu, o evde yaşayanlar için oldukça önemlidir. Çünkü evimiz içerisinde kullandığınız eşyalar veya mobilyalar, o ortamın havasını değiştirebilir. İşlevsellikten çok güzelliğe önem verdiğimiz bugünlerde, bu gibi durumlarda verdiğimiz kararlar, pişmanlığı önleyebilir. Bu seçimlere önem vermek ve zevk aldığınız şekilde evinizi dizayn etmek, tamamen sizin seçimlerinize kalmıştır. Tercihleriniz ile dayanıklı ve güzel görünen eşyalar seçebilirsiniz. Bu tercihlerin büyük bir titizlikle yapılması gereken yerlerden biri de şüphesiz banyodur. Zamanımızın büyük kısmını ayırdığımız ve yalnız kalmaya ihtiyacımız olduğunda gittiğimiz evimizin bu kısımları, hem kişisel hijyen, hem de rahatlık için çok önemlidir. Bu yüzden banyo içerisindeki eşyalar üzerinde seçim yaparken iki kere düşünmeniz gerekmektedir. Banyo dekorasyonu yaparken özellikle Banyo Dolapları konusuna özellikle önem göstermeliyiz.

Banyo Dolabı Seçiminizle Banyonuzu Şekillendirin

Banyo Dolabı’nın sizin seçiminiz doğrultusunda hazırlanması, hem siz, hem aileniz için çok önemlidir. Banyo Dolabı’nın hangi renkte, hangi modelde ve hangi maddeden yapılacağına siz karar vermelisiniz. Bu sayede zevkleriniz doğrultusunda hareket edebilir ve banyonuza girdiğiniz zamanlarda, burada geçirdiğiniz zamanda keyif alabilirsiniz.

Banyonuz İçin Dolap Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Banyomuz için dolap seçerken, fayanslarınız ile uyumlu olan dolapları seçmelisiniz. Aksi takdirde uyumsuz bir görüntü oluşabilir. Banyo Dolabı Renkleri arasında da seçim yapmak zordur. Onlarca renk arasından banyonuza en uygun olanı seçmelisiniz. Ayrıca dolaplarınız buhardan ve sıcak sudan da etkilenmemelidir. Bu yüzden nemden etkilenmeyen, kabarmayan ve yapısı bozulmayan bir Banyo Dolabı seçmelisiniz. Temizlik konusunda da titiz olmalısınız. Banyo Dolabı üzerinde su damlacıkları ve buhar olmayacağına dair bilgi almanız, sizin için bir avantaj olacaktır. Bu da sizin su damlacıkları yüzünden sürekli temizlik yapmanızı önleyecektir.

Banyo Dolabı’nın Büyüklüğü Nasıl Olmalıdır?

Banyo Dolabı, kesinlikle banyonuz ile orantılı olmalıdır. Bunun için banyonuzun boyutlarına göre bir dolap seçmeniz gerekmektedir. Ayrıca çamaşır makinesi için de bir bölme olması, sizin banyonuzda yer açmanızı sağlayacaktır. Banyo Dolabı, çamaşır makinesi için ayrılan büyük bölmeler dışında, küçük bölmeleri de içinde barındırmalıdır. Kurutma makinesi ve traş makinesi gibi eşyalar bu bölmelere kolayca sığmalıdır. Aksi taktirde bu eşyaları koyacak yer bulamaz ve banyonuzda düzensiz bir görüntü elde edersiniz. Ayırca banyonuzda Banyo Boy Dolabı kullanabilirsiniz. Veya ortamın müsait olması durumunda aynalı banyo dolabı hatta lavabolu banyo dolabı tercih edebilirsiniz. Banyonuz içerisinde uzun bir dolap, yer açısından daha rahat edebilmeniz için gerekebilir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Banyo Dekorasyonu

 

Banyo Dolabınız Hangi Renkte Olmalıdır?

Banyolar için dolap seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de banyo dolabının rengidir. Renk seçimi banyonuzu güzel bir görüntüye kavuşturabilir. Renk seçimi yaparken fayanslarınıza da uyumlu olan Banyo Dolabı’nı seçmelisiniz. Örneğin fayanslarınız beyaz ise Beyaz Banyo Dolabı veya Açık Renkli Banyo Dolabı satın alabilirsiniz. Bu şekilde fayans ve dolaplarınız uyumlu görünecektir. Eğer fayanslarınız daha koyu bir renkte ise, daha koyu renkli dolaplar tercih etmeli ve aralarda açık renkler barındırmalısınız. Böylece Banyo Dekorasyonunuz kusursuz olacaktır.

En Güzel Banyo Dekorasyonu Örnekleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir