Banyo Dekorasyonu

Yazar: | Temmuz 21, 2018

Banyonuz için birçok özel görünüm düşünebilirsiniz. Bu görünümler birbirinden farklı modeller ile yapılmış olan eşyaları içinde barındırabilir. Böyle eşyaları banyonuzda kullanmak, tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Banyonuzu kendi istediğiniz şekilde dizayn etmek, sizin o odayı kullanırken daha rahat etmenizi sağlamaktadır. Banyo Dekorasyonunuz için en özgün ve en güzel tasarımı yaparken banyo dolaplarına, duşakabin seçimine, lavabo seçimine ve fayans modeline dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde banyonuzu kusursuz bir görünüme kavuşturabilirsiniz. İşte Banyo dekorasyonu konusundaki püf noktalar;

Banyo Modelleri

Banyo Modelinizi belirlerken birçok noktada titiz davranmanız gerekmektedir. Bu noktalar genellikle Banyo Dekorasyonu ile şekillenmektedir. Banyonuzda eğer modern bir görünüm istiyorsanız, Modern Banyo Modeli seçmelisiniz. Bu model genel olarak açık renklerden oluşmaktadır. Beyaz ve bej renk tonları, bu banyo modeline çok uygundur. Örneğin Banyo Dolabınız beyaz ise, fayanslarınız krem veya bej renklerinde olabilir. Ayrıca Banyo Dolabında çamaşır makinesi için ayrılan bir bölüm varsa, çamaşır makinesinin rengi hem dolapla hem de diğer eşyalar ile uyumlu olabilir. Bu da banyonuzda uyumsuzluk olmasını önleyen bir diğer faktördür.

Banyonuzda daha çok koyu renkleri görmek istiyorsanız, Kahve Banyo Modellerine göz atmanız gerekmektedir. Bu model banyo içerisinde daha çok kahve ve tonlarının kullanıldığı modeldir. Ancak bu banyo modelini kullanırken, banyodaki eşyalarınız arasında birkaç aksesuarı açık renk tonunda seçmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde banyonuz içerisinde iç karartıcı bir hava olabilir. Böyle durumlar yaşamamak için Banyo Modelinizi dikkatle seçmeniz gerekmektedir.

Banyo Dekorasyonu Yaparken Banyo Dolabı Seçimi

Banyo Dolabı seçerken, dolabın fayanslar ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Fayanslar hangi renk ise, banyo dolabı da o renk ile uyumlu olmalıdır. Bu renk uyumu, banyonuza güzel bir görünüm sağlamaktadır. Ayrıca Banyo Dolabı seçerken içerisinde küçük bölmeler bulunan dolapları tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Bu küçük bölmeler, banyonuzda kullandığınız kişisel eşyalarınızı düzensiz bir görünün oluşturabileceği uyumsuzluğu önleyecektir.

Banyo Dekorasyonunuzda ayna olması da, yer tasarrufu için gereklidir. Çünkü ayna, banyonun herhangi bir yerinde olursa, banyoda gereksiz yer kaplayabilir. Bu da banyonuzda düzensiz bir görünüm elde etmenizi sağlamaktadır. Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde banyonuz kusursuz bir görünüme sahip olacaktır.

Banyo Dekorasyon Örnekleri

Bir önceki makalemiz olan Banyo Dolapları başlıklı yazımız banyo dolabı, banyo dolapları ve beyaz banyo dolapları ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir