Balkon Mobilya Dekorasyon Önerileriyle Balkonunuzu Canlandırın

Yazar: | Haziran 13, 2017

Yaz ve bahar aylarında iyi dekore edilmiş balkonda keyif çatmak gibisi yoktur. Kışın bile nefes alabileceğiniz balkonlarınızın en iyi şekilde dekor yaparak keyifli alanlarınızı daha şık ve görsel olarak etkileyici hale dönüştürebilirsiniz. Geniş balkonlar herkesin hayali olsa da çoğumuzun evinde bulunan dar balkonlarla idare etmek durumunda kalabiliyoruz. Küçük balkonların bile birkaç küçük numarayla iyi yerleştirilmesi fonksiyonel kullanım sağlayacaktır. Balkon mobilya dekorasyon sayesinde yaşam alanlarınızın bir parçası olan mekanları göz alıcı ve fonksiyonel mekana dönüştürmek için biraz ilham ve birazda hayal gücünüzü kullanın. Dekorasyon öneri fikirlerimizle saksılarınızı koyabileceğiniz raflı, ayaklı bir mobilya çok amaçlı kullanım sağlayacaktır. Mobilya tasarımlarında yemek masası olarak kullanılan portatif ürünler de dar balkonların kurtarıcısı olacaktır.

Balkonlarınızın Duvarlarını Ahşap Görünüme Kavuşturun

Balkonunuzdaki havayı değiştirecek sade ve rustik ahşap mobilyalar küçük balkonlarda farklı bir ortama dönüştürecektir. Balkon duvarınızı mobilyanızla uyumlu olacak şekilde ahşap kaplamaya dönüştürerek, ahşap mobilyalar duvarlarınıza hayat verecektir. Ahşap mobilyalara uyum sağlayacak beyaz dekorlar balkonun olağanüstü görünüm kazandıracaktır. Düzenli olarak misafir kabul ediyorsanız sigara içmek isteyenler mutlaka balkonunuzu görmek isteyecektir. Balkonunuzun her daim derli toplu olmasına özen gösterin. Taşınamayan sabit mobilyalar yerine taşınabilir veya dönüştürülebilir mobilyalar küçük balkonların gözdesi olacaktır. Hasırdan yapılan şezlong yaz akşamlarının kurtarıcısı olacak ve evinizde kapışılmak istenecek yegane eşyanız olacaktır. Hafif ahşap sehpalar, ahşaptan yapılan katlanabilir sandalyelerde küçük balkonların ihtiyacıdır.

Küçük Balkonlara Fonksiyonel Mobilyalar

Apartmanlarda yaşayanların ihtiyaç duyduğu şeylerden biri de yeşilliklerdir. Balkonunuzun bir bölümünü saksı çiçekleriyle renklendirebilir ve balkonunuzda bahçe ortamı yaratabilirsiniz. Mevsim geçişlerinden etkilenmeyen bitkiler yaz kış balkonunuza hayat verebilir. Balkonunuz için mobilya dekorasyonlarında seçim yaptıktan ve yeşilliklerle mekanı canlandırdıktan sonra balkonunuzun ışıklandırmasını da çok iyi yapmanız gerekiyor. Dekorasyon için ortamın çok fazla ışık veya loş ışık yerine sıcak renklerde aydınlatma ürünleri seçerek balkonunuzun rahatlatıcı, konforlu ve romantik olmasını sağlayabilirsiniz. Fener içerisine yerleştirilmiş mumluklar, duvarda asılı apliklerle balkonunuzu aydınlatmasına da özen gösterin. Ahşap balkon oturma grupları üzerine kendiniz dikebileceğiniz rengarenk yastıklarla balkonunuzun şıklığını artırabilirsiniz. Hafif ve katlanabilir koltuklar, hafif sehpalar kullanabilir ve gerektiği zaman açılabilecek katlanabilir masalarla kahvaltı ve yemeklerinizi balkonunuzda alabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Teras Dekorasyon Modelleri 2017

Balkon Mobilya Dekorasyon Örneklerini Fotoğraf Galerimizden İnceleyebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Cam Balkon Dekorasyon Tavsiyeleri başlıklı yazımız balkon dekorasyonu yaparken önerilenler, balkon düzenlemesi ve güzel balkon dekorasyonu önerileri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir yorum “Balkon Mobilya Dekorasyon Önerileriyle Balkonunuzu Canlandırın

  1. Sevgi

    Bizim evin balkonu küçük o nedenle balkon mobilya dekorasyonu konusunda 2 tabure ve ortaya küçük bir masa koyduk 1. resimdeki gibi

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir