Bahçe Dekoratif Havuz Modelleri

Yazar: | Haziran 17, 2017

 Bahçe dekoratif havuz ürünleri ve de dekorasyonları bahçeye çok farklı bir atmosfer katmaktadırlar. Su, insanın enerjisini yükselten bir element olmak ile birlikte negatif elektriği de kişilerin üzerinden ve de ortamdan alarak yerine pozitif bir enerji bırakır. Suyun temizleyici bir etkisi vardır ve bu durum da bulunduğu ortamları sakinleştirmesine, dinlendirici bir etki yaratmasına sebep olur. Bahçe sahibi olan kişiler bahçe dekorasyonlarında mutlaka bir şekilde ortamda havuz ya da dekoratif havuz bulundurmaya özen göstermelidir. Bu bahçenin var olan yüksek enerjisinin daha da yükselmesine ve bu durumun da kişilere olumlu bir şekilde geri dönüş yapmasına sebep olur.

Bahçe dekorasyonunda ne tarz bir dekoratif havuz kullanmalıyım?

Çok sayıda hazır bahçe mobilyası satan firmalar aynı zamanda da bahçe aksesuarları satışı yapmaktadırlar. Yüzlerce dekoratif havuz seçeneği içerisinden size ve bahçe ortamınıza en uygun olacak tercihi yapabilirken, aklınızda daha farklı bir dekoratif havuz var ise, çizimini çıkartıp özel olarak yaptırma fırsatınız da mevcut. Havuzun kullanılacağı alanın büyüklüğüne, genişliğine, darlığına göre uzun ince bir havuz da kullanılabilir, orta büyüklükte yuvarlak bir havuz da kullanılabilir, katlı havuz da kullanılabilir, şelaleli havuz da kullanılabilir.

Dekoratif havuz kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta dekoratif havuzun bulunduğu bahçede temel aksesuarın o havuz olduğunu unutmadan bir seçim yapmaktır. Yani herhangi bir havuzu alıp bahçe ile uyum sağlamasa bile bir köşede kullanırım gibi bir düşünce şekline sahip olmamalısınız. Çünkü temel aksesuar olan dekoratif havuzlar doğru kullanım ile hem dinlendirici olacak hem de şık bir görüntüye sebep olur. Ancak yanlış kullanım ile rahatsız edici ve de kötü bir görüntü yaratabilirsiniz. Diğer bir önemli nokta ise dekoratif havuzlarımızın aydınlatmasıdır. Doğru seçilmiş fayans modelleri ve doğru renklerdeki havuz içi veya havuz dışı aydınlatmalar, akşam vakitlerinde havuzlarınıza kusursuz bir görüntü kazandıracaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Bahçe Dekorasyon Örnekleri

Kendimiz dekoratif havuz yapabilir miyiz?

Evet, kendimiz dekoratif havuz yapabiliriz.  Dekoratif bir havuz yapabilmek için gerekli olan birkaç basit araç gereç ve de iyi bir havuz planıdır. Doğru ve başarılı bir şekilde yapılmış havuz planı ile görsel açıdan hoş, estetik duran ve de ortamı güzelleştiren bir havuza sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hayal etmek ve hayalleriniz için çabalamak olacak!

Bahçe Dekoratif Havuz Modelleri fotoğraf galerimize göz atmak isteyeceksiniz.

Bir önceki makalemiz olan Bahçe Dekorasyon Havuz başlıklı yazımız bahçe süs havuzları ve fiyatları ve bahçe süs havuzu yapımı ile ilgili bilgiler vermektedir.

2 yorum “Bahçe Dekoratif Havuz Modelleri

  1. Zeynel Koç

    Bahçe dekoratif havuz modelleri ile bugünden itibaren ailem için hoş bir havuz dekorasyonu yapacağım. Umarım onları etkileyebilirim

    Yanıtla
  2. Rıza Yakup Osmanoğlu

    dekoratif havuz modelleri arasında en çok hoşuma giden olay havuz etrafının taşlarla süslenmesi birde ara ara süs çiçekleriyle renklendirmek muntazam oluyor

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir