Bahçe Dekorasyon Örnekleri

Yazar: | Haziran 24, 2017

Bahçeli bir evde yaşıyorsak ve bahçe dekorasyonuna girişeceksek şayet ilk arayacağımız şeylerden bir taneside bahçe dekorasyon örnekleri olacaktır. Bu yüzden bu yazımızda bahçe dekorasyonu örneklerine yer vereceğiz.

Bahçe dediğimizde hepimizin aklına farklı bahçe çeşitleri gelir. Kimi bahçeler uçsuz bucaksız yeşilliğe sahipken, kimi bakımsız, kimi de küçük ama şirindir. İster büyük ister küçük olsun uygun bir dekorasyon ve biraz bakım ile her bahçe sevimli hale gelecektir.

Bahçe Dekorasyonunda Zevkler, renkler


Çevremizde pek çok birbirinden farklı bahçe dekorasyon örnekleri görüyoruz. Herkes kendi gözüne güzel geleni dekore ediyor. Kimi bembeyaz çitlerle kendi bahçesinin sınırını belirlerken; kimi bunu rengarenk çakıl taşlarıyla yapıyor. Kimi bahçesinin en güzel yerini bir havuza verirken, kimi bunun yerine heykel tercih edebiliyor. Her ne kadar seçim yaparken çevrenizden öneri isteseniz de, size hoş görünmeyen bir tavsiyeyi uygulamazsınız.

Nasıl bir bahçe istiyorum?

Evinizin bahçesini piknik, parti gibi toplanma yeri olarak kullanmak isterseniz; ortada daha çok boş alan açmak ve zarar görebilecek, kırılabilecek dekoratif ürünleri (bitkiler, heykeller, küpler vs.)kullanmamanız; bunun yerine mangal ve barbekü setleri, masa-sandalye ya da minder gibi ürünleri kullanmanız daha doğru olur. Bahçenizi sadece dinlenmek ve havasını solumak için kullanmak istiyorsanız bakım gerektiren dekoratif eşyaları (havuz, bitkiler) kullanmamanız; bunun yerine masa-sandalye, puf, küp, heykel gibi görsel eşyaları kullanmanız sizin için daha uygun olacaktır. Bahçenizle sık sık ilgilenmek, toprakla uğraşmak istiyorsanız alanınızı daha çok sebze, meyve ve çiçek yetiştirmeye uygun hale getirmeli ve diğer dekoratif ürünlerden kaçınmalısınız.

Yanlış dekorasyon ürünü seçimi ve bunların yanlış yerde kullanımı, bahçenizden istediğiniz verimi alamamanıza, daha dağınık ve dar görünmesine yol açabilirken; doğru dekorasyon ürünleri ile doğru kullanım bahçeniz küçük olsa bile çok daha kullanışlı hale getirebilir. Bu yüzden dekoratif eşyalar edinmeden önce bahçeyi ne için kullanmak istediğinize karar verin ve bir liste çıkartın. Listeye yazdıkça gözünüzde canlandırın, sorumluluk isteyen ürünleri bilin ve gereksiz alışverişten kaçının. Örneğin sırf güzel görünüyor diye bahçenize uygun olmayan çiçekler almayın ya da bakımsızlıktan yosun tutacak bir havuz edinmeyin. Nasıl ki evinizin içi temizlik yaptığınız gün ki gibi kalmıyorsa, bahçenizin de sürekli aynı kalmayacağını aklınızdan çıkarmayın.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Bahçe Dekoratif Havuz Modelleri

Bahçe Dekorasyon Örnekleri fotoğraf galerisi

Bir önceki makalemiz olan Bahçe Dekoratif Havuz Modelleri başlıklı yazımız bahçe süs havuzu modelleri, bahçe süs havuzu yapımı ve dekoratif süs havuzu ile ilgili bilgiler vermektedir.

2 yorum “Bahçe Dekorasyon Örnekleri

  1. Arzu

    paylaşmış olduğunuz bahçe dekorasyon örnekleri yazınızdaki resimlerden epey ilham alacak gibiyim çok güzeller

    Yanıtla
  2. bediha

    bahçe dekorasyon örnekleri için araba resmini sevdim eşimle konuşup o tarz bişey yaptırmak istiyorum 🙂

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir