Bahçe Dekorasyon Havuz

Yazar: | Haziran 7, 2017

Bahçe kelimesi kesin bir görsel çağrıştırmaz aklımızda. Bir malikânenin önündeki uçsuz bucaksız yeşillikler de, ikiye iki gibi küçük bir alan da bahçe olabilir. Çoğumuzun hayalidir bahçeli ya da havuzlu ev. Peki, hem bahçeli hem havuzlu olsa? Düşünsenize böyle bir evde çocukluk geçirdiğinizi. Kendi ağaçlarınıza tırmanıp onların meyveleriyle büyüdüğünüzü, terleyince annenizin kızacağını bile bile bahçe havuzunda sularında kendinizi bulduğunuzu, akşama kadar toprak ve çamurla oynadığınızı. Böyle bir çocukluk yaşayanlar varsa gerçekten şanslı olduklarını bilmelerini isterim. Bu yazımızda bahçe dekorasyon havuz konusuna değineceğiz.

Bir bahçemiz olduktan sonra

Geriye kalan sadece biraz para ve hayal gücü oluyor. Örneğin bahçe dekorasyon havuz ucuzundan pahalısına herkesin cebine uygun çeşitlere sahiptir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi pek çok bahçe çeşidi var. Herkesin bahçesine uyan bir su birikintisi mutlaka bulunuyor. Siz yeter ki isteyin. Sırf şık görünmesi için de, evinizi küçük bir adaya çevirmek için de uygun bir dekorasyon ürünüdür. Bahçesi konusunda kararsız kalanlar için iyi bir öneri olmaktadır. Ayrıca havuzun kendi görüntüsünün yanında zemini için doğal taş görünümü ve suyun üzerine koyacağınız yapay nilüferler bahçe için iyi bir fikir olacaktır. Ancak havuzun temiz görünmesi ve bakımının daha kolay olması için havuzun konumunun ağaçlardan uzak olması (yapraklarının dökülmemesi için) önemli bir kriterdir. Yoksa sürekli havuz temizlemek zorunda kalırsınız. Bizden söylemesi!

Kır düğünü!


Bahçenizi düzenlediniz, ona uygun bir havuz da yaptırdınız. Size ait ve zevkinize uygun döşenen bu yerde neden mutlu günlerinizi paylaşmayasınız? Hem maliyeti az, hem zahmeti. Zaten düğün salonu psikolojisini düşününce birçoğumuz kır düğünü fikrine yöneliyor. Çiçekler içinde masalar, süslenmiş sandalyeler, ağaçtan ağaca ışıklandırmalar, renkli balonlar, romantik fotoğraflarınızla dolu ağaçların olduğu bir bahçede; saçlarında kır çiçekleri ile bir gelin ya da ceketine bir çiçek iliştirilmiş damat olarak hayallerinizdeki düğünlerin başrolünü oynayabilirsiniz. Tabii ki burada size düşen bahçenizin en bakımlı, çiçeklerinizin açtığı, ağaçlarınızın size gülümsediği ve hava koşullarının uygun olduğu bir zamanda düğünü organize etmek. Aksi halde kimse çamurlu bir gelin/damat olmayı kimse istemez!

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Bahçe Dekorasyon Bitkileri

bahçe dekorasyon havuz içeren fotoğraf galerimizi görmek isteyebilirsiniz.!

Bir önceki makalemiz olan Birbirinden Güzel Bahçe Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımız bahçe dekorasyon örnekleri modelleri, bahçe dekorasyonu kendin yap ve bahçe düzenlemesi örnekleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir