Amerikan Mutfak Salon Modelleri

Yazar: | Temmuz 10, 2018

Amerikan Mutfak Salon Modelleri

Ev dekorasyonu yaparken her bölüme ayrı ayrı özeniriz ve güzel olmasını isteriz. Ancak apartman yaşantısı, dairelerin gittikçe küçülmesi gibi pek çok sebeple hayatımızda artık iyice yer edinmiş ve gittikçe popüler olmaya başlayan amerikan mutfak modelleri sebebiyle mutfaklarımızın ve salonlarımızın dekorasyonunu yaparken normal odalardan bir tık daha zorlanıyoruz. Öyle ki ayrı ayrı dekorasyon yaptığımızda çok alakasız görüntüler elde edebildiğimiz gibi, benzer mobilyalar kullanıldığında da çok boğucu görüntüler ortaya çıkabiliyor. Biz de bu soruna bir nebze olsun yardımcı olabilmek adına bugün Amerikan Mutfak Salon Modelleri konusunu ele alacağız.

Açık Mutfak Salon Nasıl Döşenir  ?

Açık Mutfak salon dekorasyonu yaparken iki seçeneğimiz bulunuyor;

1- Salon Ve Mutfak Bir Arada Dekorasyon

Salon ve mutfak bir arada düşünülerek dekorasyon yapacaksak eğer mutfak dolaplarından, mutfak halılarından tutun, salon halılarına kadar her ayrıntıyı birlikte düşünmemiz gerekiyor. Eğer amerikan mutfağımız genişse, renklerde zıtlık oluşturmamız oldukça güzel bir görüntüye sebep olacaktır. Örneğin koyu renk mutfak dolapları, koyu renk mutfak masası seçebilir, zemin için açık renkli fayans tercih edebilirsiniz. Yine salon koltukları ve berjerleri zıt renklerde, mesela gri oturma grubu içerisine gül kurusu berjer veya gri oturma grubu içerisine pudra rengi berjer seçerek göze hitap edecek bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Yine geniş amerikan mutfak dekorasyonunda mutfak adası tercih etmeniz daha modern bir görüntüye sebep olacaktır. Ayrıca kullandığınız mutfak adası yemek masası olarakta kullanılabilir.

2- Salon ve Mutfağı ayırarak yapılacak dekorasyon

Salon ve mutfağı ayırarak dekorasyon yapacaksak yani düşüncemiz amerikan mutfak ve salonu ayırmaksa küçük ayrıntılara dikkat etmemiz durumunda işimiz biraz daha kolaylaşacaktır.  Bu durumda mutfak ve salonun arasını kapatabiliriz veya bizim tercihimiz olan seperatorler yani oda bölücüleri kullanarak amerikan mutfak ile salonu ayırabiliriz.  Seperatorler hakkında fikir sahibi olabilmeniz için hemen en güzel seperator modellerinden birkaç görsel ekleyelim.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mutfakta Pembe Zamanı Başlıyor

Küçük Amerikan Mutfak Modelleri

Eğer küçük bir amerikan mutfağa sahipsek biraz daha kısıtlı imkanlara sahip oluyoruz. Küçük amerikan mutfaklarda da küçük mutfak dekorasyonu yaparken olduğu gibi, daha küçük mutfak dolapları seçmemiz gerekir. Ayrıca mutfak dolapları ve mobilyalarda açık renkler tercih etmemiz daha geniş ve ferah bir görüntü elde etmemizi sağlar. Örneğin beyaz, gri, krem rengi mutfak dolapları gayet güzel duracaktır. Açık renkli mutfak dolabı tercih ettiysek, zeminin koyu renkli olması görüntüyü güzelleştirecektir. Yine mutfakta kullanacağımız elektronik ürünlerde ankastre ürünler tercih ederek yerden tasarruf edebilirsiniz. Daha fazla fikir sahibi olabilmek için fotoğraf galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

En güzel Amerikan Mutfak Salon Dekorasyon Modelleri

Mutfak dekorasyonu ve diğer ev dekorasyonu konularında görseller için pinterest hesabımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Amerikan Mutfak Salon Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımız açık mutfak dekorasyon, amerikan mutfak ayırma ve küçük amerikan mutfak ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir