Amerikan Mutfak Salon Dekorasyon Fikirleri

Yazar: | Temmuz 5, 2018

Ülkemizde henüz kullanılmaya başlamadan önce Amerika’da kullanılan açık mutfaklar birçok yönüyle kullanışlı mutfaklardır. Şimdiki daireler de genelde artık daha dar yaşam alanları oluşturulduğu için Amerikan Mutfak Salon Dekorasyon planlamasında artış yaşanmıştır. Eğer sizde amerikan mutfağa sahip bir dairede oturuyorsanız bu yazımızda amerikan mutfak salon modellerini inceleyeceğiz.

 

Amerikan Mutfak Dekorasyonunda Sade Tasarımlar Zengin Görünüm Kazandırır

Kadınların vaktinin çoğunu geçirdikleri mutfaklar aile bireyleri veya misafirlerle kopukluk oluşturduğu için Amerikan mutfak tarzı hayatı kolaylaştırır. Misafirlerine ve ailesine ikramlar hazırlayan ev hanımları Amerikan tarzı mutfaklarda onlarla iç içe hazırlıklarını yaparak servislerini de daha kolay yapma şansına sahip olmuşlardır. Zevkli ve doğru döşenen salon ve mutfaklar göz alıcı sonuçlar ortaya çıkarabiliyor. Açık mutfaklar aynı zamanda modern görüntü oluşturuyor. Modern ve şık görünüm elde etmek için kalabalık görünümden uzak, sade ve modern görünüm sağlanmalıdır. Amerikan mutfaklarda her modelde kullanılan ada mutfak tezgahı, hem tezgah hem de yemek masası olarak fonksiyonel kullanım sağlıyor. Ada mutfak tezgahıyla hem mutfağa hem salona eşsiz görünüm kazandırmak biraz da sizin dekorasyon zevkinize kalıyor. Bu noktada dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta salon ve mutfak dekorasyonunun birbirine uyumlu olmasıdır. Ayrıca amerikan mutfak salon modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

 

Canlı Renklerle Açık Renklerin Buluşması

Canlı renklerde duvar kağıdı veya boyaları, yerde kullanılan canlı renkte kilim veya halılar, açık renkte tercih edilen mobilyalar ve mutfak dolapları Amerikan mutfakta görsellik şöleni yaşatacaktır. Mutfağı salonun parçasıymış gibi dekor edebilirsiniz. Örnek olarak mutfak tezgahının salona bakan kısmına kitaplık oluşturabilirsiniz. Salon için şık bir koltuk takımı ve mobilyalarla hazırlarken kendiyle uyumlu dekoratif eşyalarla birleştirebilirsiniz. Son yılların en trendlerinden biri olan taş duvar kağıtlarıyla mutfak tarafında eşsiz ve modern hava katabilirsiniz. Ahşap zemin ve modern mutfak eşyalarıyla Amerikan mutfağa ayrı bir güzellik katabilirsiniz. Amerikan Mutfak Salon Dekorasyon Zevkinize en uygun seçimde yaratıcılığınızı da kullanarak harikalar yaratabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Genç Mutfak Dekorasyon Fikirleri 2017

Amerikan Mutfak Salon Modelleri için lütfen fotoğraf galerimizi ziyaret ediniz.

Bir önceki makalemiz olan Lüks Mutfak Dekorasyon Tavsiyeleri başlıklı yazımız ankastre mutfak, lüks mutfak dekorasyon tavsiyeleri ve lüks mutfaklar ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir