Amerikan Mutfak Dekorasyon 2017

Yazar: | Mayıs 12, 2017

Dekorasyon anlayışımızda yaygın olan salon ve yemek odası ve mutfağın ayrı planlandığı ev planlarıdır. Ancak son yıllarda Amerikan tipi açık mutfak kullanımında artış yaşanmıştır. Kullanım olarak ev dekorasyonunda daha pratik ortam sunan birleşik yapıda farklı stiller ve dekoratif özellikleri göz alıcı tasarımlar oluşturabiliyor. Amerikan Mutfak Dekorasyon u yaparken kullanışlı ve pratik çözümler sunabilecek şekilde hazırlanmış olması gerekiyor.

Estetik Görünüm Kazandırılan Öneriler

Mutfak ve yemek odasının bir arada dekore edilmesinin avantajı yemek için kullanılacak eşyaların aynı alan içerisinde yer almasıdır. Yemek pişirme de yemek masasını hazırlamada kolaylık sağlayan tasarımlarda salonla iç içe hoş bir görünüm oluşturacaktır. Dekorasyon sırasında takım ürünler kullanarak mobilyalar, mutfak dolapları ve yemek masası birbiriyle uyumlu olarak kullanma şansı estetik görünüm sağlar.
Mutfak için ayrılan alan yeterince büyük değilse salonla birleştirilen mutfakta daha çok yerden kazanılacak ve küçük mutfak büyük gözükecektir. Şık bir bar masasıyla mutfak dolabının entegre edilmesi hem alan tasarrufu sağlayacak hem de oldukça düzenli görünüm oluşturacaktır. L şeklinde tasarlanan mutfak uzun yemek masasıyla U formuna kavuşturulduğunda son derece düzenli ve şık görüntü yakalanacaktır. Dar mutfaklarda en iyi çözüm U şeklinde dizayn olacaktır.

İngiliz Dekorasyonu ve Akdeniz Stilleri

Klasik İngiliz dekorasyonunun İskandinav öğelerle buluştuğu masalsı dizayn örneğinde geniş masif masanın klasik, oymalı tahta mobilyalarla birleşmesi, çiçekli tekstilin yer aldığı döşemelerle zengin görünüm kazandırılacaktır. Beyaz ve açık renklerin bir arada kullanıldığı mutfak dekorasyonu natürel ve canlı hava katacaktır.
Bir başka alternatifte modern tropikal ve Akdeniz stillerinin özelliklerini taşıyan eklektik dizayn her detayında ayrı bir estetik kazandırılmıştır. Beyaz ahşap ve yeşil tonlarının kullanıldığı dekorasyonda çokça hasır, rattan, keten gibi natürel elementler kullanılarak tasarlanmış dekorasyonlar da estetik görünüm artırılmıştır. Amerikan Mutfak Dekorasyonu önerilerinde başarılı bitkilendirme de Akdeniz esintilerini yemek odasına ve mutfağa kazandırarak mükemmel görünümlü tasarımlar göz dolduracaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Ahşap Mutfak Dolapları

Amerikan Mutfak Dekorasyon ile ilgili daha fazla fikir sahibi olabilmek için lütfen fotoğraf galerimizi ziyaret ediniz.

Bir önceki makalemiz olan Lüks Mutfak Dekorasyon Tavsiyeleri başlıklı yazımız ankastre mutfak, lüks mutfak dekorasyon tavsiyeleri ve lüks mutfaklar ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir