Açık Mutfak Salon Dekorasyon

Yazar: | Haziran 22, 2017

Açık mutfaklar yeniden en çok tercih edilen salon tipi olmaya başlıyor. Havalandırmanın daha kolay yapılması, mutfak mobilya dekorasyon tasarımlarının giderek daha şık olması nedeniyle Açık Mutfak Salon Dekorasyon daha çok revaçta olmaya başladı. Yeni nesilde açık mutfak salon modeli daha çok tercih edilir hale geldi.

Açık Mutfak Salon Dekorasyon Önerileri

Geniş ve ferah salon dekorasyon için mutfağa kolay yer bulunabiliyor. Salonun daha az ışık alan duvarını kompakt olarak mutfağa ayırmak ve dolabın renklerinde açık renkleri tercih etmek salonun derinliğini yükseltiyor. Açık renk mutfakla duvar daha zenginleşmiş oluyor az sayıda mobilya geniş salonu açık mutfakla beraber ferah ve huzurlu ortama dönüştürüyor. Dekorasyonda beyaz son yılların gözde rengi olarak dekorasyonda beyaza daha çok yer ayrılmaya başlandı. Beyaz mutfaklarda kullanıcıları daha çok memnun etmeye başladı ve beyaz mutfak dolaplarına çok iyi ve ferah görünüm kazandırdı. Açık mutfak salonlarda mekanı koyu renkle boğmak yerine beyaz kullanarak daha koyu tonlarda renk ve dokuları tezgah ara fayans döşemesi seçmek, döşemelerde ve perde de koyu detaylarla ortamı şenlendirmek seçkin görünüm kazandıracaktır.

Küçük Evlerde Açık Mutfak Salon Dekorasyon Fikirleri

Evi küçük olanlarda açık mutfak modelini kullanabilir. Tamamen açık olmasına gerek kalmadan koku ve ses açısından kapatmak istendiğinde kayar cam kapı şeklinde yapılacak doğramayla yapılabilir. Böyle bir ayırımın yapılması mutfak/salon ayırımını sağlayarak estetik öge olacaktır.

Küçük evlerde duvarları yıkmak evin çehresini değiştirir. Ortadan kaldırılan duvarla açık mutfak salona mekansal katkı sağlar. Küçük mutfağı boğmamak içinde beyaz renkte seçilen mutfak dolaplarında siyah tezgah uyumu mükemmel bir dekor sağlar. Açık Mutfak Salon Dekorasyon modellerinde bu iki mekanda da aynı renk tonlarla tasarımda süreklilik yaratılabilir. Aynı renk ve desenlerin mekanın öğelerinde ayrı yerlerde kullanılması mekanda bütünlük hissi yaratır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mutfakta Pembe Zamanı Başlıyor

Açık Mutfak Salon Dekorasyon fotoğraf galerimize göz atarak daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Amerikan Mutfak Salon Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımız açık mutfak dekorasyon, amerikan mutfak ayırma ve küçük amerikan mutfak ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir