Açık Mutfak Dekorasyonu İçin Püf Noktalar

Yazar: | Kasım 23, 2017

İster evinizde ekstra alan yaratmayı, ister misafirlerinizi ve aile üyelerini hem karşılayıp hem de mutfak ve yemek alanı içinde birlikte ağırlayabileceğiniz bir açık mutfak dekorasyonu istiyor olun, vereceğimiz tavsiyeler tam size göre.

Açık mutfaklar eğlendirmek için mükemmel mekânlar olabilir, ancak işlevsellik, depolama ve verimlilik açısından da avantajlara sahiptirler.

Açık mutfağınız için düşünmeniz gereken ilk şeylerden biri, kaç tane duvarı mutfak rafıyla döşemek istediğinizdir. Duvarlarınızın yük taşıma kapasitesi oldukça iyi bir durumdaysa, istediğiniz kadar duvarı değerlendirebilirsiniz. Ancak duvarlarınızın ince olması durumunda bunun için daha dikkatli bir seçim yapmanız önemli olacaktır. Tek duvarlı açık mutfak oldukça fazla tercih edilirler ve herhangi bir tasarımın en açık hissini yaratırlar; ancak tek duvarlı açık mutfak tasarımını uygulamak için de mutfak eşyalarının konulacağı ekstra depolama alanı bırakılması gerekir.

Dağınıklıktan kaçının

Küçük açık mutfak dekorasyonunda başlıca problemlerden birisi kargaşadır. Kargaşa, genellikle, yeterli miktarda depolama alanına sahip olmamanın bir yan etkisidir. Çoğu zaman, daha fazla saklama çözüm değildir. Dolaplarınızı ve çekmecelerinizi bir gözden geçirin ve bir süredir kullanmadığınız herhangi bir şeyi bağışlayın veya atın. Dolapları temizledikten sonra, görsel dağınıklığa neden olan öğeleri depolayarak temizleyin. Unutmayın daha az eşya, daha fazla huzur. Bu tüm evimiz için geçerli.

Mutfaktaki tezgâh alanı eksikliğini giderin

Tezgâh alanını büyüttünüz, ancak yine de yeterli olmadığı mı düşünüyorsunuz? Bu açık mutfak dekorasyonu konusunda ortak bir sorundur. Bunu çözmek için mutfak tezgahındaki lavabo kısmını farklı işlevler için de kullanabileceğiniz dönüştürülebilir mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Mutfak duvarınızı için aydınlık renkler tercih edin

Karanlık odalar her zaman daha küçük hissi veriyor, bu nedenle duvarlarınızı hafif bir gölgeye sahip yeni bir kat boya ile aydınlatın. Zengin, koyu renkli dolaplarınızı seviyorsanız, farklı ışık türleri ekleyin. Çalışma alanını aydınlatın ve dolaplarınızı vurgulamak için kabin içi aydınlatma kullanın. İyi bir aydınlatma, mutfağın renginden bağımsız olarak mutfağın daha büyük görünmesini sağlar.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Geniş Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Pot rafları kaldırın

Çoğu küçük mutfağın büyük, dikdörtgen tencere rafları için gerekli alana sahip olmamasına karşın, daha küçük alanlar için seçenekler vardır. Tencere raflarının tavandan asılması gerekmez; Bazıları, yukarıdan aşağıya duvar gibi monte edilebilir. Fotoğraf galerimizden açık mutfak dolapları örneklerine göz atabilirsiniz.

Açık Mutfak Dekorasyonunda gizli mobilyalar kullanın

Küçük mutfağınızın işlevselliğini en üst düzeye çıkarmak ve açık mutfak dekorasyonu için yaratıcı bir yaklaşım deneyin. Kullanışlı ancak rahat bir şekilde saklanabilecek pratik mobilyalar içeren çok amaçlı bir alan yaratmanın yollarını bulun. Bunun için fotoğraf galerimizde bulunan açık mutfak dekorasyon mobilyalarına göz atabilirsiniz.

Açık Mutfak Salon Dekorasyonu Fotoğraf Galerisi

Bir önceki makalemiz olan Amerikan Mutfak Salon Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımız açık mutfak dekorasyon, amerikan mutfak ayırma ve küçük amerikan mutfak ile ilgili bilgiler vermektedir.

2 yorum “Açık Mutfak Dekorasyonu İçin Püf Noktalar

  1. yasin

    Açık mutfak dekorasyonu bana göre diğer mutfak dekorasyonlarına göre çok daha iyi.. hem yerden tasarruf ediyorsunuz hemde eşinizin yapıyor olduğu yemeğin kokusunu buram buram içinize çekiyorsunuz 🙂 bundan iyi mutluluk olabilir mi

    Yanıtla
  2. Şahika

    açık mutfak dekorasyonu için verdiğiniz fikirlerden ötürü tşk ediyorum bizimde bu yaz bu tarz bi düşüncemiz vardı sanırım aradığımız fikirleri bu konuda bulduk

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir