Açık Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Yazar: | Mayıs 4, 2017
Save it
Pinterest

Amerikan mutfak olarak da bilinen açık mutfaklar son yıllarda daha çok kullanılmaya başlandı. Mutfak ve salon dekorasyonunun vazgeçilmez trendi olmaya başlayan açık mutfaklar kullanımı daha da yaygınlaşmaya başladı. Küçük m2’ye sahip evler için farklılık sağlayan Açık Mutfak Dekorasyon Örnekleri sayesinde evinize estetik görünüm kazandırabilirsiniz. Tasarım sanatının gelişmesi ve modern mutfak ve salon takımlarının hayatımıza girmesiyle fonksiyonel yaşam alanları kazandırılıyor.

Açık Mutfaklar Nasıl Olmalı?

Salon ve mutfağın birbiriyle bütünleştiği açık mutfaklarda L şeklinde tasarlanan mutfak tezgahları bir kenarı salonun olduğu yana doğru uzanıyor. Modern ve etkili atmosfer kazandıran L mutfak modeli hem fonksiyonel hem de şık duruş kazandırıyor. Mutfak dolap kapaklarında desenler kullanıldığında salonla bütünleşen dekorasyon önerilerinde fark yaratıyor. Renkleri ve desenleriyle kendine hayran bırakan desenli mutfak dolabı kapakları enerjik ve hayat dolu mutfaklar yaratıyor. Geniş ve ferah alan yaratmak için mutfak alanında kalabalık mobilyalar yerine çoğunluğu boş bırakılarak, gereksiz eşyalar azaltılarak dizayn edildiğinde huzur dolu ve havadar mutfak ve yemek odaları oluşturuluyor.

Mutfak Adaları ve Taş Duvarlar

Açık mutfak önerileri için mutfağı mekanın geri kalanından ayırmak için şık uygulamalardan biri de mutfak adaları olacaktır. Yemek alanıyla salonla mutfak arasına yerleştirilen mutfak adası iki ayrı yaşam alanının sınırlarını belirliyor. Aynı zamanda mutfak adaları fonksiyonel işlev sağlıyor. Mutfağı salondan ayıran ve sınırlarını belirleyen tasarım örneklerinden biri de masa olarak kullanılan tezgahlar oluyor. Yüksek taburelerle yemek masası ve mutfak tezgahı olarak kullanılan fonksiyonel tezgahlar salonla mutfağı birbirinden ayırdığı gibi iki alan arasında hoş ve yumuşak geçiş yaratıyor. Açık Mutfak Dekorasyon Örnekleri içinde en çarpıcı duran modellerden biri de tek kelimeyle büyüleyici görüntü sergileyen taştan örülüş duvar konsepti oluyor. Tarihi doku yaratan taş duvar, ortama eşsiz bir atmosfer kazandırıyor.

Eğer yazımızı beğendiyseniz açık mutfak dekorasyonu galerimize göz atmak isteyebilirsiniz.

Save it
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir