2 Renkli Mutfak Dolapları

Yazar: | Temmuz 13, 2018

Mutfak dekorasyonları, hem mutfağın hem de evin havasını değiştirebilir. Mutfak içerisinde kullanılan renkler, ankastre fırın, buzdolabı ve bulaşık makinesi gibi mutfak aletleri ile uyumlu olmalıdır. Bu yüzden mutfak dolapları seçilirken dikkat edilmelidir. Mutfak içerisinde bir düzen olması için 2 Renkli Mutfak Dolapları tercih edilebilir. Bu dolaplar sade olduğu için mutfak içerisindeki dekorasyona uyum sağlar ve mutfakta klas bir hava yaratır. Böyle mutfaklarda hem düzen, hem de şıklık öl plandadır.

Mutfak Dolapları İçin Renk Örnekleri

Mutfağın içerisinde birçok rengi barındırabilirsiniz. Bu renkler mutfağı canlandıran etmenlerdir. Renk seçiminin sade olması uyumluluğu arttırır. Mutfak Dolabı seçimini tek renkten yana kullanmak, birçok eşya ile uyumsuzluk yaratabilir. Tek renk seçilecekse de diğer eşyalar çok renkli olmamalıdır. Bütün eşyaların farklı renklerde olması, mutfağa düzensiz bir hava katar. Bunu önlemek için Mutfakta 2 Renk kullanmanız önerilir.

Mutfak Dolaplarında 2 Renk Seçimi

Mutfak Dolapları seçilirken uyuma ve sadeliğe dikkat edenler için 2 Renkli Mutfak vazgeçilmezdir. Bu mutfaklarda yan yana güzel duran 2 renk seçilmelidir. Bu konuda mavi-beyaz, kahverengi-beyaz ve kahverengi-krem renkli mutfak dolapları, mutfağa ayrı bir hava katabilir. Bu tür renkler, sadelik içerdiği için mutfak içerisinde perde, tezgah, halı ve fayans seçimini kolaylaştırır. Ayrıca 2 Renkli Mutfak Dolaplarının seçimi de sizi uğraştırmaz. Yan yana güzel görünen 2 rengi seçmeniz, sizin mutfakta bir zorluk çekmeden eşya almanızı sağlayabilir. Bu da Mutfak İçin 2 Renk Seçimi’nin bir diğer katkısıdır.

Mutfak Dolaplarında 2 Rengin, Diğer Eşyalarla Uyumlu Hale Getirilmesi

Eğer Çift Renkli Bir Mutfak Dolabı aldıysanız, diğer eşyalarında bu tarzda renkler içermesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Böyle bir mutfakta tezgahın açık renk seçilmesi, mutfak için güzel bir görünüm demektir. Perde seçiminin ise beyaz renkten yana yapılması, mutfağa modern ve rahatlatıcı bir hava sunmaktadır. Bunların dışındaki alanlarda kum beji, gri ve krem rengi eşyalar kullanılması, perde ve tezgah uyumunun yakalanmasını sağlamaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mutfak İçin Yemek Masası Modelleri 2017

Mutfak Dolapları ile Uyumlu Mutfak Eşyaları Seçimi

2 Renkli Dolaplar’ın mutfak dolaplarıyla uyumunu sağlamak oldukça kolaydır. Yalnızca seçilen renklere yakın tonlarda mutfak eşyaları kullanmak yeterlidir. Eğer bir farklılık isterseniz de mutfak eşyalarını bazı yerlerde koyu kullanarak mutfağa daha güzel bir görünüm katabilirsiniz. Eğer bunlara dikkat ederseniz Mutfak Dekorasyonu’nuz tamamen kusursuz olacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Amerikan Mutfak Salon Modelleri başlıklı yazımız açık mutfak dekorasyon, amerikan mutfak ve amerikan mutfak salon modelleri ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir